Share
Goto down
Admin
Poèet pøíspìvkù : 60
Zobrazit informace o autorovihttp://otherkion.forumotion.eu

Evasir

za Fri Apr 06, 2018 10:58 pm
.
Poèet pøíspìvkù : 3
Zobrazit informace o autorovi

Re: Evasir

za Tue Jul 03, 2018 11:41 pm
Po dlhom dni bolo pre neho skvelé zakotviť v knižnici, predsa len jeho otec sa rozhodol, že ako následník sa má ešte čo učiť a celý deň skončil v obliehaní jeho a všetkých naokolo. Mohol byť rád za menšiu chvíľku pokoja, keď si mohol niečo nové prečítať. Vedel, že po tomto mieste sa aj pohybuje vyslankyňa z Keratu, ale zatiaľ nemal tú česť sa s ňou stretnúť. Možno ju niekde zazrel, ale bol zabraný do práce alebo tréningu, takže sa jej nemohol venovať. No možno ani nemal až tak záujem sa jej venovať, radšej zisťoval nové veci, ako sa venoval nejakým novým osobám v kráľovstve.  Možno ani na niekoho po celom dni nemal náladu vidieť. Strašne ho štvalo, že ho porovnávali s ostatnými následníkmi, predsa len on nebol ako oni, aj keď v niečo si boli podobný.
Zobral do ruky knihu, ktorá ho celkom dosť zaujala, pričom sa posadil na nejakú stoličku, čo tam bola jeho, pretože tam trávil dosť času. Ten čas ale nebol vôbec zbytočný, pretože zisťoval nové veci, ktoré sa dali využiť a predsa len tu mal pokoj od každého, aj keď niekedy to tak nebolo, ale čo sa dalo robiť. Musel sa spoľahnúť, že bude mať od ostatných pokoj.
Poèet pøíspìvkù : 27

za Wed Jul 04, 2018 1:43 pm
Pokaždé mi cesta do Evasiru přišla zdlouhavá, když šlo o naléhavější věci teleportace byla rychlejší, ale jelikož nebylo to nic nezbytně důležitého přeprava se konala jednoznačně. Cestovala jsem sama jak jsem měla ve zvyku. Musela jsem přiznat se, že na tohle místo vracím ráda jedno z míst, které jsem za ty léta nestihla prozkoumat tak detailně jak bych si přála, ale už jen to, že se mi před léty získala povolení navštěvovat Evasirskou knižnici pro mne bylo více než dost.
A co víc, setkaní s jeho veličenstvem proběhla jako vždy v největším klidu, lehce se ukloním při svém propuštění a zdvořile se rozloučím. „Doufám, že se uvidíme brzy vaše vznešenosti.“ Jistě bylo tu ještě mnoho věcí, které musíme probrat. Proto jsem zde byla, udržovat dobré vztahy a získávat nové a vhodné podmínky a spojenectví pro Kerat. Ale co jsem skutečně nečekala, že dnes mi bylo uděleno volno, kvůli velké schůzi vladařova nejbližšího kruhu. Největší tichostí se odeberu do pokoje, kde se převléknu a vydám se do města směrem ke knihovně, kde jsem už nějaký ten pátek nebyla. Zajímalo mne, co vše se tam změnilo nebo, co přibilo.
Lehkými kroky se zvuk podpatku rozezní na mramorové podlaze, když projdu těžkými dveřmi, knihovna se táhla jak do vrchu tak hlouběji dolů, čím níž jste šli tím starší knihy tam byli uchovány, některé z nich vyzařovali temnou auru, ze které i mne lezla husí kůže. Když procházím kližkou plnou knih, lehce přejíždím po jejich hřbetech jako bych se s nimi vítala, však tvář byla neutrální, i kdybych nejraději jásala radosti z tohoto místa. Nakonec jsem získala pár knih, o kterých jsem slyšela si pár starších víl šeptat, byli to tlusté svazky, ale to mi nevadilo právě naopak. Knihy jsem položila na nejbližším stole odkud vpovzdálí uvidím muže jehož vlasy byli bílé. Nebylo to nic neobvyklého to ne, ale ta aura. Znala jsem jí, jednou jsem jí v paláci viděla, jen jsem si nemohla vybavit kde. Proto se pomalou chůzí vydávám v před. Dnešní oděv byl zcela běžný tomu, co jsem nosila obvykle černé šaty a měď. Když se zastavím pár kroků od neznámého pak mi to dojde, ty vlasy a ostře řezaná tvář. Následovník Evasirského trůnu. Sice byl prohlášený tím, že tráví většinu času studia,ale tohle bylo skutku nečekané.
„Je mi ctí vás konečně potkat Mariusi. Zdá se, že vás smysl pro studium je více než dobrý.“ Usměji se lehce, jistě že knihu, kterou držel v rudkou jsem znala. Byla jedna z těch zajímavějších, ale ne úplně ta nejlepší.
Poèet pøíspìvkù : 3

za Thu Jul 19, 2018 11:27 am
Zdvihol pohľad od knihy, ke´d sa pri ňom ozval nejaký hlas. Niežeby ho to nejak zaujímalo, aby sa uistil o koho presne ide, ale predsa len sa pozrel, aby nerobil nejaké zmätky, ktoré by boli pre jeho otca nejaké neuspokojujúce. predsa len jeho otec sa moc do toho, čo spravil, alebo ako sa zachoval nemusel pliesť. Pousmeje sa na vyslankyňu, ktorá bola u nich na návšteve. "Tiež by som mohol povedať to isté vyslankyňa z Keratu." Povedal jej a prezrel si knihy, ktoré držala v ruke. Mohol by povedať, že celkom ušli, ale neboli medzi všetkými tie najlepšie. Väčšina starších ich čítala, ale neboli v nich nové poznatky, ktoré by sa dali využiť.
"To sa dá tiež povedať o tom vašom, aj keď asi ste sa nedostali k tým najnovším kúskom." Povedal jej a sledoval ju. On už ich mal dávno v ruke, pretože sa k nim dostal medzi prvými, ale ešte neboli priamo tu v knižnici. Možno by aj povedal, že je o tak lepšie, aspoň sa o novinkách len tak niekto nedozvie. Odloží knihu, aby si zobral do rúk inú, ktorá mu bola najmilejšia. "Možno by ste mala skúsiť sekciu úplne vzadu. Málokto tam chodí, ale väčšinou sú tam tie najlepšie knihy." Povedal jej a svoje modré oči nechal na nej.
Poèet pøíspìvkù : 27

za Thu Jul 19, 2018 4:01 pm
Tiché šustění knih se rozeznívalo všude po knihovně, ale také tiché našeptávaní kněžích, kteří se o knihovnu nejspíš starali. Ale skutečně to bylo jedno z míst, co mne zcela uchvátilo. Možná miluji leské věci či jiné krásné předměty, ale také bych mohla tuhle touhu přirovnat k touze po vědění. Už jen protože jsem byla nejspíš z nejmladších velvyslankyni, tak jsem se snažila, co nejvíce. Ale také ta touha vědět něco bylo jako magnet pro mnou mysl. Jak se zaměstnat, ovládnout něco nového a nepochopeného. Tak tomu bylo.
Když dědic, Evasirského trůnu zvedne svůj pronikavý pohled vřele se usměji, bylo lehké se usmívat tak vřele bez náznaku podrážděnosti, která ve mne bublala od příjezdu. Netušila jsem, však proč.
Lehce zamrkám i přestože jsem do Evasiru jezdila poměrně často, nikdy jsem neměla tu čest s Mariusem osobně, možná jen občas od pohledu jsem jej spatřila s jeho otcem, ale to bylo asi tak vše. Však se zdálo, že i přes ty okamžiky jsme oba dobře sledovali své okolí a postřeh o to tom, nebo kdo se kolem nás pohybuje, byl zřejmý. Při zmínce o nových knihách lehce nadzvednu obočí. „Máte pravdu, nedostala jsem se k nim, ale mnohé staré knihy jsou nebezpečnější než ty nové. I stíny kolem nich se jich kolikrát bojí.“ Možná proto, ne všechny knihy byli přístupné a nevyhledávala jsem je. I přesto vše jsem věřila, že dobrého důvodů nejsou tyhle knihy určeny pro zrak víl naši doby.
Mé oči prolité stříbří a lehkým nádechem mědi sledují směr jeho slov, kde by mohli být další zajímavé knihy, možná proto mi někdy můj drahocenný kamarád pravil, že vypadám jako drak prahnoucí po více zlatých mincích do své pokladnice a kdy šlo o knihy, byl to ten samý pohled, ale pak pohlédnu na hromádku ve své náručí a pobaveně si povzdechnu. „Doopravdy mi to neděláte snadné Mariusi.“ Když spatřím jeho pronikavý zrak vzorníky se mi lehce zúží a nakloním hlavu na stranu. Na rozdíl od jeho otce nebyli tak chladné věkem, naopak tyhle sršeli životem a touze po poznání.
Sponsored content

Povolení tohoto fóra: