Share
Goto down
Admin
Poèet pøíspìvkù : 15
Zobrazit informace o autorovihttp://otherkion.forumotion.eu

Evasir

za Fri Apr 06, 2018 10:58 pm
.
Poèet pøíspìvkù : 22
Zobrazit informace o autorovi

Re: Evasir

za Thu Apr 26, 2018 8:36 pm
Z Keratu >>
Na svou cestu do Evasiru jsem se vskutku těšila i přes nepatrné obavy týkající své sestry jsem nedokázala skrýt své dobré rozpoložení, už jen protože jsem se ráda vracela do Evasiru, sice se od Keratu lišil jen krapet, ale pro mne tam bylo tolik neobjevených míst a co víc věcí, které mé oko zde jen tak nezahlédne.
Ale to bylo tu tam, to brzké vstávání mne jednou přivede do hromu. Jedno oko druhé, hleděla jsem na strop svého pokoje a tiše tam ležela v hebké kožešině, něž jsem se přiměla vstát byla to vskutku dlouhá doba, chtěla jsem ještě chvíli zde jen tak ležet. Pomalu a jistě jsme začínala chápat, co na tom Aliathe vidí, bylo to tak příjemné a uklidňující. Lehká košilka šedé barvy mi obepíná tělo jako kdyby se látka snažila stát jedním celkem.
Nakonec přeci jen vstanu a dojdu ke stolku, kde si rozpustím vlasy z jednoduchého uzlu a začnu si je v tichosti rozčesávat, jedna z mála věci, kterou jsem nikomu nedovolila dělat. Nikdo se nesměl dotknout mých komnat, protože jsem měla ráda věci na svém místě a hlavně mám ráda soukromí, pokoj a pracovna dvě místnosti v domě, kam nesmělo služebnictvo.
Bosé nohy se dotknou ledové mramorové podlahy a plížím se k velké dubové skříni, vydám z ní černé přiléhavé šaty, které složím, stejně jako pár dalších věcí, které nechám přepravit do Evasiru. Rozhodně jsem nehodlala vyrazit na tuhle cestu v šatech, proto jsem se oblékal do své koženou zbroje. Kalhoty, korzet díky.
Ve stejné tichosti opustím místnost dolů do chodby, kde mne čekal jeden ze sloužících samotného vladaře. Imai, neměla jsme ho v lásce už jen protože mě rád urážel a štval, nejraději bych mu zakroutila krkem, ale na druhou stranu mně vždy bezpečně přenesl na hranice mezi Cyrou a Evasirem odkud se musím vydat pěšky, abychom nenarušili nařízení, když jste někam chtěli bylo lepší jít po svých, aby to nebylo vnímání jako násilné vniknutí nebo hůř útok.
Tiše se vydám na cestu faunou Evasiru, která působila na první pohled pro mne zcela obyčejně, ale jako každý zem měla své tajemství. Vím, že nedaleko leží vesnice a jako pokaždé se si zde pořizují koně, už jen protože to bylo lepší, sice ne rychlejší, ale nechtěla jsme budit pozornost.
Povolení tohoto fóra: