Share
Goto down
Kotlík
Admin
Poèet pøíspìvkù : 60
Join date : 06. 04. 18
Zobrazit informace o autorovihttp://otherkion.forumotion.eu

Heden

za Sun Jul 08, 2018 11:15 pm
Město na útesech. Leč se dá pokládat na hezké, rozhodně není přehnaně zdobené. Všechny domy i samotný hrad královské rodiny jsou vystavěny z bílých kamenných kostek a cihel, které nechal první král dovést před necelým tisícem let, když původní město padlo, takže na něm musel vystavět nové, které odolává všem živlům a věří se, že už nikdy znovu nepadne.
Zacharias
Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 01. 05. 18
Location : Fiplin
Zobrazit informace o autorovi

Re: Heden

za Tue Jul 10, 2018 7:39 pm
<<
Odněkud, tak by se dalo nazvat místo odkud právě jde, boty má celé plné bláta, na tváří černou šmouhu a ve tváři naprosto nepříčetný výraz. Dva kroky za ním kráčí jindy bělostný vlk nyní se srstí šedou jak prach a skloněnou hlavou k zemi. V duchu ho častoval nadávkami jak jen mohl, protože to byla právě vlkova chyba, že skončili na den uvěznění v tmavší jeskyni, než se malému kolibříkovi konečně podařilo sehnat lano. Navíc teď musel jít to lano ještě zaplatit. Možná neměl rád všechno a všechny, ale nebyl to zloděj. A tak kráčel pomalu k městu s tím výrazem hodným vraha. Konečně dorazil do města a zamířil si to k prvnímu stánku, který našel. K jeho štěstí to byl drobný mužík, který prodával lana. Krátce se mu omluvil a představil svá cvičená zvířata. Následně dal dvě zlatky za lano a odešel. Byl by se sebral a šel dál, kdyby se jeho vlk opět nerozhodl toulat městem kamsi, kam ho táhl jeho čumák. Prodíral se tedy davem a mumlal si něco sám pro sebe pod nos. Bylo mu vcelku jedno jestli do někoho vrazí nebo ne, měl dnes skutečně špatný den a jediné co chtěl najít bylo jakékoli klidné místo k odpočinku, ale mimo město. "Eleasi, pocem ty ušmudlanej čokle." zavrčel směrem k vlkovi. Což to - nyní šedivé - zvíře nejspíš urazilo, protože se zastavil vprostřed kroku a s naježenou srstí se otočil ke svému pánovi. "No nedívej se tak na mě.. sám sis o to řekl." - "Ne nezajímá mě, že to voní.. jdeme pryč." - "Eleasi varuji tě, nenuť mě si na tebe sehnat vodítko." mezi větami byl vždy odstup ve kterých vlk vždy zavrčel, naklonil hlavu nebo zastříhal ušima. Skutečně to vypadalo jakoby spolu komunikovali, nebo jakoby se Zacharias zbláznil. Každopádně chvíli tak stáli, než Eleas poraženecky sklonil hlavu, ale naopak vzdorovitě posadil svůj zadek na zem a následně zakňučel směrem k hostinci. Tedy slovní válka s vlkem začala na novo, tentokrát na téma "hostinec nepřipadá v úvahu."
Shay Thetoris
Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 11. 07. 18
Zobrazit informace o autorovi

Re: Heden

za Wed Jul 11, 2018 10:09 pm
Fiplin. Krásná lidská země, která s vílami udržuje dobrý vztah. Heden sice nebyl tak velkolepý jako Uda, ale co jiného čekat od země, jejíž obyvatelé rozhodně nevládli magií a tudíž si o nějakém létajícím zámku mohli nechat jen zdát. K Shayine radosti i lidé věděli, co je zač. Nijak svoje tetování, které měla na čele neskrývali a zdejší lidé byli s náboženstvím víl srozuměni velmi dobře. Navíc už jen to, že se mezi nimi pohybovala víla bylo nejspíš něco nezvyklého. Vlastně tu byla hlavně z důvodu, že se rozhodla navštívit vojenský tábor, ovšem co by to byla za pokornou služebnici bohů, kdyby nedošla pozdravit zdejšího panovníka, který si vážil jejího postavení. Zvlášť kvůli tomu, že mohla v míru ovlivňovat všechny vladaře, což využívala velmi ráda, i když nikdy ve velké míře. Pro dnešek zvolila šaty světlejší barvy, ale na tržišti stejně působila jako pěst na oko. Ovšem očividně tu bylo i něco minimálně stejně zajímavého jako ona, protože někteří lidé se shlukly na místo kousek od hostince, odkud se ozýval mužský hlas. Shay lehce vyklene jedno dokonalé obočí a zamíří tím směrem. Sice mohla být vznešenou a mocnou vílou, ale stále byla zvědavá, takže když se dostala k hloučku lidí, který jí bez problémů uvolnil cestu, zadívala se na muže, který mluvil s vlkem. Oba dva byli špinaví a vypadalo to, jako by se snad vyváleli někde v bahně. Lehce nakrčí nos a založí si ruce před tělem. "Myslím, že pokud budete tomu vlkovi vyhrožovat, jen ho tím víc naštvete." Pronese pevným a vstřícným hlasem, zatímco se zadívá na vlka, který zarputile a tvrdohlavě sedí na zemi a vypadá vzdorovitě. Skoro by se tomu i zasmála, ale ovládne se.
Zacharias
Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 01. 05. 18
Location : Fiplin
Zobrazit informace o autorovi

Re: Heden

za Sun Jul 15, 2018 10:07 pm
On a jeho vlk měli vždy krásný vztah, ale od chvíle co uvízli v té jeskyni a Eleas nedostal hned svoje sušené maso, je ten vlk poněkud k nevydržení. Nejradši by mu vážně pořídil obojek a vodítko, aby svá slova podtrhl rozhlédl se kolem sebe po stáncích jestli to tam někde mají. Místo toho však upře pohled do očí čehosi rozhodně víc bijícího do očí. Nesnáší když se mu někdo plete do vztahu s jeho zvířaty. A už vůbec ne, když se mu snaží do cesty plést nějaká víla. Pokud je tu někdo koho nesnáší víc než lidi jsou to víly a čarodějnice. Pro něj jsou to baby jagy ať už jsou zelený nebo drží koště nebo maj na zádech křídla. Snad i kdyby mu postavili před oči anděla, řekl by mu ať se vrátí do nebe, že on ho nemá rád. "Není naštvaný, jen tvrdohlavý.. a neuzná svou chybu.. noc v hostinci si nemůžu dovolit." odsekl té ženě, která si chtěla hrát na bůh ví jak chytrou. Kolibřík na jeho rameni se přitom vznesl a cosi hlasitě zaštěbetal, než si sedl na hlavu vlkovi a uvelebil se. "Nechápu, že musíš vyvádět jako štěně, nikdy ti nevadilo spát u táboráku.. dnes to bude celý zajíc, když se pohneš.. musíme najít toho chlapa, aby ses mohl vyspat v nějaké posteli - nezapomeň, že tě z posledního hostince stejně vyhodili." upozorní vlka se zdviženým prstem a ten jakoby mu rozuměl se konečně zvedne a rezignovaně přejde k němu. Když pak vlk zjistí, že ho Zacharias stále propaluje pohledem otře se mu o nohu a proplete se mezi nimi. Muž povolí svaly ve svém obličeji a kloní se, aby ho podrbal mezi ušima. "Jdeme, dřív než nás ten dav pokusí uklovat očima.. nesnáším lidi." zavrčí dostatečně nahlas, aby to slyšel ten hlouček čumilů a opět se narovná, aby dal najevo, že divadlo pro ně skončilo. "Tuhle pozornost si nechte pro sebe, ať jste kdo jste.." pokrčí rameny a rozejde se kolem osoby. Jak on tyhle bytosti nemá rád, kam přijdou hrajou si na vyšší bytosti. No fuj!
Sponsored content

Re: Heden

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru