Share
Goto down
Poèet pøíspìvkù : 38
Zobrazit informace o autorovi

Re: Narozeniny princezny Haidy

za Thu Jun 07, 2018 6:00 pm
Pobaveně se usměje, pozornému oku by možná neuniklo to, že v očích se mu mihne trocha lítosti. Z pohledu jiné osoby těžko říct, zda je to z lítost nad naivitou mladou princeznou nebo nad tím, že právě uhodila hřebíček na hlavičku. Byla to spíše lítost nad tím, do jakého krutého světa se tahle dívka před ním chystala, aniž by o tom věděla. “Možná proto, že některé z nás zkrátka baví ty intriky spřádat a získávat tak stále víc a víc vlivu, bohatství a moci. Nebo to bude tím, že je to zkrátka zakořeněno v nátuře našeho rodu, že musíme být vždy o krok napřed před ostatními, nebo si to alespoň chceme myslet. Nebo to bude zkrátka tím, že naši předci si sebou z jiného kontinentu přitáhli své intriky a nám nezbývá nic jiného než v nich pokračovat, protože rozplétat staletí a staletí intrik by ve výsledku nepřineslo nic dobrého. Jen více rozepří, hádek a možná i válek. Je zkrátka lepší v nich pokračovat a udržet si alespoň nějakou čest než je odkrýt a ztratit jí všechnu.“ Odpoví jí klidným a lehce zadumaným tónem, ale nakonec se pousměje. Pochybuje, že by jí jeho slova nějak ovlivnila. Jednou přijde na to, že tenhle svět je tak prolezlý všelijakými plány, intrikami, tichými dohodami a smlouvami, které nikdy nesmí vyplout na povrch. Jednou jí bude muset někdo ukázat, že tenhle svět je tvrdý a donutí jí tak odhodit její naivitu a pokud má dost odvahy, postaví se tomu čelem. Když se zmíní o následníkovi Bakirahu, rozhlédne se po sále a mladého blonďáčka najde. Mezi ním a Agronem byla víc než dvě století rozdíl. “Nevím, jaké jsou Vaše zdroje, ale možná byste si je měla ještě jednou proklepnout. Agron bude jistě jednou velmi mocným vládcem, ale momentálně má velkou nevýhodu ve svém mládí. Jeho moc je zatím nad jeho chápání a vlastní síly. Jistě, zvládne víc než některé víly z jeho země, ale který z nás dědiců ne?“ Odvětí a vrátí se pohledem zpět k princezně. Sám má momentálně v paláci jednu z víl původem z Bakirahu, která vládne magií proměny. Aliathe je zcela jistě starší než Cam a zvládne celistvou proměnu, ovšem netuší, v kolika letech toho dosáhla. Tudíž je keratský dědic vcelku skeptický k tomu, že Agron by mohl do roka být schopný se celý proměnit a udržet se v tomto stavu. Jemu samotnému s magií proměny dělalo problém udržet delší čas jen část svého těla přeměněného. “Pokud jsem jen lehce arogantní, zřejmě bych se měl začít víc snažit, abych dostál své pověsti.“ Odvětí a zasměje se. On sám ví moc dobře, jaké zvěsti o něm kolují. Přeci jen jeho dvůr je podobných fám plný. Jen není tak úplně pravda, že všechno, co se o něm povídá, jsou jen plané fámy. Často to bývá i pravda. Navíc on lehce zjistí, jaké drby o něm zrovna kolují, stačí nakouknout do nechráněné mysli a zjistí si vše potřebné. Nějaké svědomí ho v tomhle opravdu netíží, ač se to dá zcela jistě považovat za něco neetického a amorálního. “Jistě, já Vás neznám a možná je to opravdu skvěle propracovaný tah Vaší matky, nebo jste opravdu jen loutka. Nebo mám lepší zdroje, než si jen dokážete představit a vím mnohem víc, než vy sama.“ Pronese a věnuje jí opět ten kočičí úsměv, kdy jen jemně vytáhne oba koutky úst nahoru. Moc dobře si pamatuje, jak by na oslavě jejího narození i na slavnosti o několik let později. Prakticky jí viděl vyrůstat, ač tedy ne svýma očima, ale očima jiných. “Netuším, co jste o mě slyšela, abych to mohl potvrdit nebo vyvrátit, takže se klidně můžete ptát a já vám zkusím popravdě odpovědět.“ Navrhne jí jinou alternativu, než aby jí tu sám o sobě vyprávěl. Nemá problém jí něco o sobě prozradit, i když rád si nechá u něčeho nějakou roušku tajemství. Lehce pozvedne obočí, když pronese tu větu o přípitku a sleduje její kroky s polovičatým úsměvem. Pak se za ní rozejde ke stolu s víny, aby si vybral nějaké, které by vyhovovalo jemu.
Poèet pøíspìvkù : 37

za Fri Jun 08, 2018 1:28 am
Už od chvíle, co jsme přišli do zahrad se mi pomalu kradla do hlavy myšlenka, kterou jsem ani nechtěl řešit, ale její poslední věty mě opravdu donutily zamyslet nad tím, čím se živí. Musel jsem se pousmát, protože mě po jejích slovech, že musí umět prakticky všechno napadlo, že je profesionální společnicí. Raději jsem si odkašlal, abych skryl smích nad svými vlastními myšlenkami a znovu nasadil galantní úsměv. Konec konců, všechno by na to sedělo a možná proto tak skrvá svou profesi. Sedělo by i to, že je u dvora, možná je společnicí někoho z vysoce postavených pánů. Nebo snad paní? napadlo mě a sjel jí pohledem. Ne, to už asi ne. Nebylo by to nic neobvyklého a rozhodně bych jí za to nijak neodsuzoval. Téma ohledně hvězd se rázem rozplynulo a přišlo vyzvýdání ohledně mé osoby. "Tak přeci si nenechám ujít tak významnou událost, stejně nemám asi nic lepšího na práci v takový večer," ihned mi bylo jasné, že na její důvody se ptát nemám a tak jsem zavřel pusu a pokračoval v chůzi. Pomalu jsme opouštěli ostatní a ticho se prohlubovalo. "Na to, že o sobě nechcete mluvit bych si troufal říct, že jste velice zvědavá osoba," vypustil jsem do éteru a nečekal nijak výraznou odpověď, přeci jen, řekla by tak něco o sobě a to asi nechce. "Co by jste řekla tomu, kdybychom se tu na chvíli posadili? Je tu příjemný klid a možná bychom se neměli tak vzdalovat od všeho dění," navrhl jsem, protože jsme míjeli další ze série laviček, která byla naproti malému jezírku s lekníny a kolem bylo spoustu dalších květin příjemných pro každé oko.
Poèet pøíspìvkù : 10

za Fri Jun 08, 2018 1:46 am
Zavládlo mezi námi mírné ticho, čemuž jsem se nebránilo, stále to bylo lepší, než kdyby se pokoušel zjisti kým jsem. Protože to by se mu v žádném případě nepodařilo, dbát na své soukromé informace bylo jednou z mých priorit, byly to nedostupné informace. Nebylo proč se stresovat tím, že by se jakkoliv zajímal o mou osobu, bylo to nepodstatné u každého a tak jsem s klidem střídala nohy a postupovala dále do obrovské zahrady. Mírně zpozorním, když se uchýlí k odpovědi na mou otázku, domnívala jsem se, že ani on o sobě příliš mluvit nehodlá. Že by se sešli dva nedůvěřivý? O tom jsem pochybovala, on nevypadal na nižší vílu. "Kdo by pohrdl pozváním samotné princezny, že?" nadhodím spíše jen tak do větru, takových jistě bylo. Ne každého lákali společenské události a ještě ke všemu natolik významné, jako byla tato. "Nemáte? Smím vědět čím se vlastně živíte?" položím další otázku, zcela nenuceně avšak se zájmem. Vzhledem k tomu že se již stačil pochlubit, že maska je jeho vlastním výtvorem typovala jsem, že to bude nějaký umělec. Ale ani tak stará víla jako já, nebyla neomylná.
Jedním očkem si ho přeměřím, zřejmě byl dostatečně všímavý, ačkoliv já se svou zvědavostí nikterak netajila. Nebylo proč, zvědavost byla součást mého života stejně, jako k čarodějkám patřila magie. Nicméně jsem se uvolila k odpovědi. "Na zvědavosti není nic špatného, informace jsou v kurzu stále." jemně pokrčím rameny, přičemž si odsunu pramínek vlnitých vlasů z obličeje. "Jistě že si můžeme sednou," přitakám, načež se usadím na lavičku a přehodím, elegantně nohu přes nohu. "To by jistě příliš dobré nebylo, někteří by si to mohli špatně vyložit a to přeci jen nechceme," zhodnotím situaci, už takhle to bylo zvláštní když dva co se neznají jen tak prchli do zahrad, aby se vzdálili od hluku a hlahol v sále.

za Sat Jun 09, 2018 1:53 am
Nyní trochu zapracovalo cosi, co bych nazval jako ego, možná ješitnost? Něco mezi tím, spíše se to dalo přirovnat dětinskosti - když ona neřekne kdo je, proč bych měl já?! Přesto jsem tento pocit ovládl a přenesl jsem se přes něj. Měl jsem ze sebe dobrý pocit, protože tak ukážu, že jsem nad věcí a nemám potřebu hrát ty její záhadné hry. Ano, i takové maličkosti pro mě byly vítězstvím. Přeci jen, pořád tu proti mě stála žena. "Smíte," odpověděl jsem, protože přesně takhle byla stavěná otázka. Proto musela položit druhou a přesnější, abych se teprve vyjádřil, kdo vlastně jsem, i když jsem mohl i lhát, ale na to jsem měl své povolání až moc rád. Uvidíme, zda je dost hrdá na to se nezeptat, nebo fakt hodně zvědavá potvůrka na to, aby se zeptala třeba ještě 20x. Zazubil jsem se a dal jí pohledem najevo, že jsem hravej.
Posadil jsem se vedle ní a opřel se zády o lavičku. Byla docela pohodlná a tak jsem se spokojeně uvelebil a vzdechl. "To přijde na to, jestli tu chcete dělat nějaké špatné věci? Pokud ano, měli bychom popojít ještě hlouběji do zahrad!" zasmál jsem se a sledoval záři přicházející z té ohromné budovy plné lidí. Vážně se mi docela zachtělo zlobit a třeba bude pro i ona.
Poèet pøíspìvkù : 10

za Sat Jun 09, 2018 10:50 am
S neskrývanou zvědavostí jsem hleděla na muže v masce a čekala, zda se uvolí k tomu abych tu z něj tahala informace, či nikoliv. K mému štěstí, mi nakonec ono povolení dal, co bylo víceméně z mé strany žádané, potřebovala jsem ukojit svou zvědavost a doplnit své znalosti o několik dalších informací. "Takže..?" načnu větu, jelikož to zkrátka potřebuji vědět, i kdyby mi to ve finále k ničemu nebylo. Ač jsem na jednu stranu chápala a zároveň i byla zvyklá, jak nepříjemné pro jiné mohla být má zvědavost, když já sama jen tak prozradila maximálně své jméno. Nic víc přeci ti kolem vědět nepotřebovali, než jméno bytosti, se kterou se baví.
"Čím se tedy živíte?" položím onu otázku, na kterou chi znát odpověď. "Předpokládám, že to má co do činění s uměním, když jste si sám vytvořil tuhle masku," poznamenám vlastní poznatek, který byl celkem patrný. Pokud to nebyl nějaký jeho koníček, který dělal ve volném čase. To ovšem bylo otázkou, další otázkou, na kterou může, ale nemusí odpovědět.
"Špatné věci?" nadhodím. "To je vcelku široký a mnohovýznamový pojem," přeměřím si jej pohledem, přičemž jsem nucena se k němu i částečně natočit, abych seděla bokem. Pod tímhle pojmem si víla představí kde co, ovšem do hlavy tomu muži nevidím a tak tu můžeme tenhle pojem brát každý rozdílně.
Poèet pøíspìvkù : 11

za Thu Jun 14, 2018 9:36 am
Onu představu tančících Dragonisů zřejmě ještě dlouho nedostane z hlavy. Vzhlédne k němu s širokým úsměvem na tváři a povytáhne obočí. "Můžete se zasmát. Image vám to nezkazí, Reynere." poznamená s pobavením, které se ani nesnaží skrývat.Pomalu se blíží k východu do sálu a zatímco její společník uvažuje, kam ji vzít, tak si prohlíží návštěvníky, kteří se zdržují především u zní. "Zahrady jsou krásné místo. Ještě krásnější pokud nejsou vyumělkované. Keře zastřižené do přesných tvarů a podobně. Je to nepřirozené." zamumlá lehce a zaposlouchá se o jeho dosti krátkém vyprávění o Cyře. Kdyby se zeptal mě, tak se mu dostane rozsáhlejších informací. Což je asi zřejmé. Slunné království, horký písek pod nohama, množství oáz a rozsáhlé řeky. Jedna velká nádhera. Pomalu vkráčí do zahrad, které si začne s úsměvem prohlížet. Krátce se též zadívá k nebi, které nabízí pohled na západ slunce. "Ale, opravdu?" zasměje se tiše. O krok ustoupí a rozpřáhne ruce. "Tak mě tedy poučte." pobídne ho zvesela a začne si broukat jakousi melodii beze slov, kterou si pamatuje z raného dětství.

za Sat Jun 16, 2018 2:28 pm
"Máte opravdu dobrý postřeh a smysl pro dedukci. Jsem umělec, i když to pro některé není povoláním, mě to docela slušně živí," řekl jsem s úsměvem a věnoval se novému tématu. "Ale, nedělejte, že nevíte, co mám na mysli," nadhodil jsem a upřímně mě zajímalo co mi odpoví. Vymluví se, že to pochopila jinak, nebo je to odvážná holka a nebojí se zabrousit i do odvážnějších témat? Zvedl jsem se a přistoupil k fontánce před námi. Zkoumavě jsem hleděl na sousoší na ní a lekníny na hladině. Pak jsem se tázavě otočil na svou záhadnou společnici a přemýšlel o ní. Kdo je? Bylo kolem ní spoustu otazníků, i když některé jsem zvládl zodpovědět, jenže ohledně ostatních jsem se mohl pouze domnívat co a jak je a není.
//Vůbec mě nenapadá co psát a už nechci zdržovat :/
Poèet pøíspìvkù : 19

za Sat Jun 16, 2018 2:44 pm
Podívá se na ní, když ho vybídne ke smíchu a lehce zavrtí hlavou. Nebál se toho se zasmát, jen se mu nechtělo. "Neříkala jste ještě před chvílí, že všude se dá najít krása? Teď odsuzujete upravené a vyumělkované zahrady jako ošklivé." Upozorní jí a blýskne po ní úsměvem. Nemyslí to nijak špatně, jen jí upozorňuje na nelogičnost věci. Jemu samotnému je asi jedno, jak jsou zahrady upravené, dokud se tam dá vymyslet nějaká zábava. Když vejdou do zahrad, rozhlédne se. Přece jenom má v povaze vědět, co se kolem něj děje, takže zkontroluje jejich okolí, aby se případně nedostali do nějaké šlamastyky. Zaregistruje jen další dva hosty, kteří se baví v zahradách o kus dál. "Poučit o čem? O tom, jak se dá užít v Cyře zábava?" Nadhodí a tiše se uchechtne. Jeho představa zábavy v Cyře většinu času obsahuje to, že si ho pak královna zavolá na kobereček a Tama se tváří, že je pohoršená, i když občas má problémy zadržet smích. "Pokud se ptáte na tohle, tak základním pravidlem je to, abyste pro královnu byla nepostradatelná a nenahraditelná, jinak by se mohlo velmi rychle stát to, že by vás poslala zase zpět do vaší domoviny s ostudou." Pronese a v očích mu nepatrně zajiskří. Věděl, jak královnu naštvat nebo alespoň rozhodit. Jenže jeho to bavilo, byl to jeho způsob humoru, kterému se on vždycky smál. S ním i jeho sestra, ale tu už hodně dlouho neviděl.

za Sun Jun 17, 2018 11:19 am
Blýsknutí úsměvu zvesela oplatí tím svým. "Ale já neřekla, že je považuji za ošklivé." upozorní a úsměv se ještě rozšíří. "Pokud si dobře pamatuji svá vlastní slova, tak jsem řekla, že je to nepřirozené a že přírozené jsou krásnější." povytáhne obočí a mírně našpulí rty. "Nikde jsem neřekla, že jsou ošklivé." dodá a pomalu vykročí do zahrad. S ní ať si nikdo nezadává co se týče slovíčkaření. Vždy se za slovy dá najít jiný význam či je překroutit dle potřeby. To už však pouze přikývne. Ráda by se dozvěděla cokoliv dalšího. Pozorně studuje jeho tvář, aby jí neunikla jakákoliv emoce či výraz tváře. "Vy se asi hodně vyžíváte v pošťuchování královny, že?" ušklíbne se pobaveně. Avšak na jeho pozici si něco takového asi opravdu může dovolit. Je otázka jak by zareagoval vládce Keratu nebo jeho syn, kdyby začala dělat něco podobného. I když, mohla by to být zábava. Na krátký moment se nad tím zamyslí a na tváři se jí rozlije nevinný úsměv. "Povězte mi o vašem nejvydařenějším žertu." pobídne ho a mírně zakrouží rameny. Už se nemůže dočkat až se po delší době nechá unášet větrnými proudy.
Poèet pøíspìvkù : 19

za Sun Jun 17, 2018 4:24 pm
"S Vámi opravdu slovíčkařit nebudu. Na to mám dostatek zdravého rozumu." Pronese a tiše se zasměje. Opravdu se nehodlá jako někdo, kdo se víc vyzná v boji než v mluvení, hádat s někým, kdo se v mluvení vyžívá a jistě by ho bez problémů dokázala porazit v jakékoli hádce. Otázkou zůstává, zda by v té hádce měla alespoň logické argumenty. To by mohla být tak jediná věc, na které by jí mohl nachytat. "Netušíte, jak dokáže být královna zábavná, když jí na čele pulzuje žíla, dusí v sobě salvu nadávek a zároveň dobře ví, že mě nemůže vykázat, protože na moje místo by se po takovém kroku nikdo ze stráže nepostavil a nikoho z jejích vznešených víl by neposlouchali." Odvětí a zazubí se na ní. Jistě, povětšinou jsou to sice jen nevinné žertíky, ale královna je bere jako urážku majestátu. "Nejzdařilejší? Ten asi nedokážu určit, ale je tu jeden žert, jestli to tak chcete nazvat, který neustále opakuji a královna vždycky rudne vzteky." Odvětí a zasměje se při vzpomínce na brunátnou královnu, která jen jednoduše zavelí, ať se okamžitě dostaví do její pracovny. Poslední dobou už tohle sice nedělá kdykoli ho potká do půl těla, protože to by musela dělat pokaždé, kdy ho potká mimo hlídku. "S oblibou chodím v rámci paláce bez svrchní části oděvu, což královnu pobuřuje a neustále se kvůli tomu vzteká." Přednese jí svůj asi nejlepší a nejdéle trvající žert, který ho baví, ale zároveň je to pro něj symbol toho, že má stále svou pýchu, kterou si jako Dragonis hýčkal.
Admin
Poèet pøíspìvkù : 60
Zobrazit informace o autorovihttp://otherkion.forumotion.eu

za Sun Jun 17, 2018 5:16 pm
Snad každá z vyšších víl musela zaslechnout tlumené rány. Ty bystřejší už před delší dobou, ale nejspíš to přisuzovaly jen hluku z podhradí, kde se stejně jako tady konaly oslavy. Jenže když se postupně rány blížily, stráže uvnitř sálu zpozorněly. Teď už mohly hluk zaznamenat i nižší víly a nejspíš i lidé, kteří měli sluch přeci jen méně citliví než víly. Hluk se ozve znovu, tentokrát přímo za dveřmi. Hosté opatrně ustupují ode dveří a střílí zkoumavými pohledy po králi a jeho dceři, kteří sedí naproti dveřím. Všichni hosté hledají ve tvářích zdejších vůdců jakýkoli náznak toho, že je ten hluk součástí programu. Ovšem princezna Haida má na tváři nečitelný výraz, stejně jako její otec. Jediným rozdílem je, že mladá polovíla má svraštěné obočí a propichuje dveře pohledem. Stráže přejdou blíže ke dveřím, ruce na zbraních a stejný postoj zaujmou i ozbrojené doprovody některých z hostů. A také, že je důvod, aby byli všichni obezřetní. Jenže to jim potvrdí až okamžik, kdy se rozletí dveře a v nich stojí dvě postavy.
Dle křivek je snadné poznat, že jde o ženy. Stejně tak je snadné určit, že ani jedna z nich jistě nebude na seznamu hostů. Těm zkušenějším stačí jen pohled na jejich tváře, které jsou z poloviny zahalené a ze stínu pod kapucí svítí jen jejich oči. Na chlup stejné. Těm méně zkušeným napoví oděv, ale nejvíce se obavy všech potvrdí tím, když jedna z žen prudce trhne rukou, na které má dlouhé železné drápy, ze kterých právě sklepala tmavou hustou tekutinu na zem sálu. Netrvá dlouho a víly do nosu uhodí kovový pach krve. "No není to roztomilé? Tahle Vaše oslavička?" Pronese jedna z nich až děsivě melodickým hlasem, který ovšem postrádá jakékoli emoce, snad kromě chladu, kterým je ten krásný hlas protknutý. "Ukázalo se, že naše pozvánka se nejspíš ztratila někde cestou." Pronesla druhá z žen na vlas stejným melodickým hlasem. Bystřejší asi pochopí, že se jedná o sestry a rovnou dvojčata. Úkaz velmi vzácný u víl a stejně tak i u druhu, ze kterého ženy pocházejí. Chytřejší si už snad dali dvě a dvě dohromady a mohou tak bez problémů určit, že do dobře střeženého paláce lidského království se dostaly dvě čarodějky z klanu Žlutonohých, což se jednoduše pozná podle žlutých silonek. Obě ženy jsou od sebe k nerozeznání, až na kožešinu. Jedna má na oděvu bílou a druhá černou.
"Vaše pozvánky se nemohly ztratit, když Vám nikdo žádné neposílal." Ozval se sálem hlas Haidy, která si stoupla a propichovala obě ženy pohledem, ty ale nevypadaly, že by je to v nejmenším znepokojilo a přebíhaly pohledem po hostech v sálu. Občas se zastavily na některém z dědiců vílích království nebo na jiných důležitých vílách i lidech. Pod maskou na tváři se jim rozlily široké úsměvy a kdyby tam nebyla maska, tak by se všem ukázaly jejich železné tesáky. "Milá Haido." Začne mluvit čarodějka s bílou kožešinou a rozejde se směrem k trůnu. Víly jí obezřetně ustupují a sledují ji, aby v případě potřeby zasáhly. "Asi bych ti měla popřát všechno nejlepší k tvým narozeninám, že?" Mluví dál a zastaví se uprostřed sálu, kde na ní všichni jen zírají, očividně se ještě nikdo nemá k žádné reakci, nebo jen čeká na dobrou příležitost. "Jistě, všechno nejlepší. Zde je náš dárek." Pronesla o dost víc znuděně čarodějka s černou kožešinou a rádoby se uklonila, přičemž jí z úst vyklouzl poťouchlý smích.
Co teď? Na oslavě se objevily čarodějky, které zjevně nebudou mít dobré úmysly, jenže jak se s tím vypořádat? Mluvit? Bojovat? Utéct? Tolik možností a přitom tak málo času!

za Sun Jun 17, 2018 5:25 pm
Zatváří se naoko zklamaně. "To je tedy škoda. Mohla být zábava." šibalsky se usměje, když ji napadne, jak by ho mohla popíchnout. Spojí ruce za zády a hodí po ním očkem. "Nebo jen nemáte odvahu?" zadívá se s úsměvem před sebe a pohledem přejíždí zahradu. Opravdu. Mnohem lepší by to bylo, kdyby ji nechali volně. Možná minimální úpravy, aby se dalo mezi rostlinstvem chodit, ale nic víc. To se však při dalších slovech, která zaslechne, rozesměje. Snaží se představit si onu situaci. "Skoro bych až řekla, že jste si vědom svého postavení a dosyta toho využíváte." nadhodí pobaveně. Opravdu by ji nenapadlo, že by snad narazit dnes večer na takovou společnost. Zvědavě k němu zvedne oči a s mírnou netrpělivostí vyčkává co z něj vypadne. Sjede ho pohledem a ušklíbne se. "Takže i váš dnešní oděv je takové šťouchnutí?" v tom se ale ozve jakési dunění. "Slyšíte to?" zamumlá a mírně svraští obočí. Obrátí se čelem k sálu a udělá tím směrem pár kroků a veškeré pobavení se vytratí. "Je to normální?" zeptá se přes rameno Reynera a udělá další pár drobných krůčků směrem ke shromáždění, když se ozvou jakési hlasy.
Sponsored content

Povolení tohoto fóra: