Share
Goto down
Poèet pøíspìvkù : 37
Zobrazit informace o autorovi

Re: Narozeniny princezny Haidy

za Sat Jun 02, 2018 8:52 pm
Pozdě. Jako vždy jsem se dokázal lehce opozdit a na tuto slávu to nebylo to úplně nejvhodnější. Naštěstí jsem nepřišel tak moc pozdě a snadno jsem se ještě dokázal vmísit do davu. Ve svém překvapivě upraveném a čistém černém obleku se zlatou vestou a bílou košilí, vplul jsem po schodišti do davu. Ano, mé první kroky mířili k tácu s alkoholem, na který jsem měl vážně chuť. Princeznu jsem zatím neviděl, a nebylo divu, sešlo se tu mnoho a mnoho lidí. Kdo ví, třeba zde uvidím i svého mladšího bratra. Ne, že bych po setkání vyloženě toužil, ale rozhodně bych se mu nebránil. Uchopil jsem sklenku od jednoho ze služebných a stejně jako hladová šelma, i já se rozhlédl po místnosti s pohledem lovce. Tak kterou nebohou dívku budu dnes obtěžovat. Překvapivě jsem měl poměrně klidnou náladu. Dokonce jsem se umyl a svým vlasům věnoval víc než 2 sekundy. Velice klidně jsem procházel sálem, když v tom zahlédl známou tvář. Fameay. Výborně, měl bych jí říct, o svém téměř dokončeném díle. Nebylo divu, že zrovna ona mě mezi všemi zaujala. To, jak byla nesvá, vábilo mě to jako zraněná srnka. Přeměřil jsem si jí pohledem a pečlivě se zaměřil na její šaty. Opravdu, měla by je nosit častěji. Mezi neznámými tvářemi jsem se rozhodl věnovat právě jí. Pod maskou, zlatě laděnou s motivem bájných draků jsem byl i tak dobře k poznání. Byl jsem na svou masku pyšný, sám jsem jí vyráběl a oproti těm ostatním bych si troufl říct, že byla jedna z nejzajímavějších. Nevím proč jsem pro dnešní den zvolil zlatě laděné doplňky, prostě se mi chtělo. Navázal jsem s ní oční kontakt, který nemohla přehlédnout. Stále jsem jí vyzývavě pozoroval, abych jí nalákal k příchodu ke mně. Nevypadala, že by na někoho čekala, ale co kdyby náhodou. Rozhodl jsem se však nechat na ní, zda vyplní prázdné místo po mém boku. Střelil jsem pohledem k hudbě a tanečníkům. Snad pochopila mou výzvu k tanci. Kdo ví. Rozhodně si s ní dnes hodlám zatančit!
Poèet pøíspìvkù : 5

za Sun Jun 03, 2018 6:46 pm
Zpráva o tom, že je Zavriell Immelstorn opět v civilizaci se roznesla stejně rychle jako lesní požár a ani ne den po jeho příchodu do vojenského tábora se u jeho stanu zjevila samotná Haida, aby ho osobně pozvala na oslavu svých narozenin v paláci. Přeci jen měl s jejím rodem lehce spjatou minulost a nebýt toho, že její dávno zesnulou předkyni kdysi zachránil i s novorozeným synem z Dyrithanu, nejspíš by její rod nevypadal tak, jak dnes vypadá. Pro princenzu bylo nejspíše samozřejmostí a čti ho pozvat, ale, když ho Poltrain vytáhl zpět mezi lidi, takto si to vyloženě nepředstavoval. Měl v plánu strávit nějaký čas v táboře, než si tam jeho syn zvykne a než on sám bude připravený ho tam nechat a smířit se, že už to není malé, ubrečené, bezbranné dítko, které matka zanechala před jeho stanem, jelikož náležel i jemu a ona ho nechtěla. Jenže se muselo všechno zkomplikovat. Nejen díky tomu, že každého zajímal díky svým činům, ale další komplikace byla i Kaylessa. Pořád si nebyl jistý, co pro něj ta víla znamená, nechtěl si přiznat to, co pocítil ten den, co ji potkal, jenže nedokázal opustit tábor bez toho, aby zjistil, jestli to byl klam nebo se vypořádává s tím samým. Ale díky oslavě se situace znepříjemnila natolik, že se musel navléknout do slušného oblečení. Znal zásady společenských konvencí, a proto tam teď stál ve společenském oděvu, který nepoužil už pár desetiletí, a masce, kterou vyžadovala princezna pro všechny.
Služebnictvo ho okamžitě pustilo dovnitř, protože byl lehce k poznání díky světlé hnědé barvě vlasů, která nebyla pro jeho druh zas tolik typická, a zas tak moc Illyrijců nemělo tu čest být pozváno do paláce. Ale on to tu znal až moc dobře. Nepotřeboval ani žádného sluhu, který by ho dovedl do prostorného sálu, kde se ta sláva pořádala. Jakmile však do sálu vešel, bylo to, jako by narazil do neviditelného pouta, které ho donutilo otočit hlavu k místu, kde stála krásná Illyrijka, která mu dokázala zamotat hlavu. Vypadala úchvatně, i když její šaty neměly účinek, který by měly mít. Skoro se divil, že vůbec něco zakrývají, jak je tak zkoumal. Věnoval jí opravdu pečlivý pohled a až potom si všimnul její společnosti. Nemusel se nijak přemáhat, aby rozeznal mladého Evasira, konec konců také nějaký čas pobýval v Evasiru, i když dávno, avšak rysy jeho rodu znal moc dobře, ale druhou vílu neznal, nedivil by se, kdyby to byla jen nějaká slečinka, jež mu zahřívá lože. Kayina přítomnost v jeho blízkosti, v blízkosti jiného muže, v něm zabila jakoukoli touhu jít dál do sálu a vůbec poutat více pozornosti, než už se stalo, když stál nějakou dobu ve dveřích. Proto pouze pozdravil princeznu Fiplinu sedící na trůně vedle krále a vyrazil nahoru po schodech. Nebylo tu moc lidí ani víl, ale byla tu jedna víla jeho druhu. Nevypadala, že by se zrovna bavila ani že by se bavit chtěla, ale přeci jen se opřel o zábradlí vedle ní a s kamenným výrazem, který měl zabránit, aby na povrch vyšla emoce, jež sám nedokázal rozeznat, zabloudil pohledem ke Kaylesse. "Bude vadit, když se připojím?"
Poèet pøíspìvkù : 26

za Sun Jun 03, 2018 7:14 pm
Skutečně jsem na takovou zábavu nebyla, měla jsem ráda přirozený tanec bez pravidel tyhle upnuté a zdvořilé tance mi celá léta nic nikdy neříkali a mé šaty o tom dost svědčili, nebyli honostné, ale dosti jednoduché, což mělo své kouzlo trochu jinak. Lehce si podepřu rukou bradu a shlížím na lidi tam dole, když v tom  doslova zblednu, kdy na takovém místě uvidím malíře, jehož jsem potkala naposledy ve městě.Možná přeci jen začínám na tyhle akce být stará..
A můj poklidný večer skončil rychle jako začal *On je snad všude…* pomyslím si a povzdechnu si na tvář se snažím vykouzlit lehký úsměv místo toho mi škubne koutek úst a tvář v mé tváři značí obezřetnost a velkou ostražitost, co víc bez svých dýk jsem se cítila pod jeho pohledem div ne nahá! Proto, když jeho pohled ke mne promluví jen zavrtím hlavou ať neočekává, že mne dostane dolů do sálu mezi lidi. Zrakem na něm ještě chvíli spočívám, dokud nezaslechnu známý hlas, tedy aspoň mi byl povědomí. Dlouho jsem ho neslyšela. Když k němu zvednu pohled na tváři se mi vykouzlí lehký nenucení úsměv. IlIrijec, ale ne tak leda jaký. Pamatuji si ho z dob, kdy ještě měl svou pozici, jistě jako každý jsem slyšela o jeho příchodu a co víc, pro každého bylo docela šok, kdy přivedl sebou i syna.
„Jistě, že ne. Jen se připojte Zavrielli.“ Lehkým gestem ruky jej vybídnu ať se připojí a masku vedle sebe uchopím do ruky. Když nahnu hlavu na stranu spatřím, kam kouká a usměji se. „ Generálka vypadá vskutku úchvatně že?“ i když nerada to přiznávám, bylo málo IIIrijců, co se zdržovali v mé blízkosti. Ale i přesto pro mě bylo jednoduší se uvolnit mezi svými než jinými vílami, možná to bylo tím, že jsem neobávala, že by někoho lákat dotknout se křídel jen tak ze zvědavosti nebo jsme jednoduše příliš dlouho strávila na Fiplinách.

https://images-ext-2.discordapp.net/external/i8fm4Y_GtihIFFtQ75kqSBLN46YtPMngRlYR6xP9sQ8/https/i.pinimg.com/564x/4f/c3/2f/4fc32f4272ce90ed9e05e1e516ad55df.jpg?width=188&height=301
https://i.pinimg.com/564x/6f/d1/e5/6fd1e597820775796e9b5b9bdc440599.jpg
Poèet pøíspìvkù : 11

za Sun Jun 03, 2018 9:36 pm
Souhlasně přikývne. Ne, že by se cítila uražená. Naopak se jí zdá jako rozumný muž. "Ano ano, přesně tak. Každý má jiné hodnoty a každá považuje za okrasyschopného něco jiného. Například já si jsem jistá, že je něco krásného na všem. Někde je to na první pohled znát a jindy to může být úplný detail." široce se usměje a nakloní hlavu ke straně. Chvíli uvažuje. Přemílá si jeho slova pořád dokola. Nakonec pokrčí drobnými ramínky. "Kdo ví," zamumlá a zatočí se namístě okolo své osy. Drahokamy na sukni a korzetu se ve světle zalesknou a ona to zamyšleně pozoruje. "Kdo ví, co je vlastně mou náplní práce na Keratském dvoře." dodá ještě a začne prozkoumávat okolí. Bytosti, které se zde nashromáždili. Kdo se s kým baví a pak si div nadšeně nepovyskočí, tak Reyner souhlasí a oni se rozejdou. Nejradši by se opravdu proletěla, ale uvědomuje si, že to bude muset na chvíli počkat. Trpělivě ho poslouchá. Zvedne hlavu do výšky, aby se mu mohla zadívat do tváře a tvář jí zdobí menší úsměv. "Vidíte, vy máte jasně dáno, co je vaše náplň práce. A je to velmi hezké postavení. A předpokládám, že vás to baví, nebo k tomu máte minimálně nějaký kladný vztah, když jste se dostal tak vysoko." odvětí a po další větě, kterou zaslechne se mírně zachmuří. "To musí být hrozná nuda." pronese až soucitně, i když v tomto okruhu se ani vzdáleně nepohybuje. Vyhne se jakési skupince, která živě diskutuje a dál si vykračuje podél sálu. Okatě si ho prohlédne a povytáhne obočí. "Slov v porcelánu? Ne, řekla bych, že byste tak nevypadal. Nemáte žádné společné znaky. Jak s porcelánem, tak slony." vrátí se k předchozím slovům, které vezme doslovně.
Poèet pøíspìvkù : 10

za Sun Jun 03, 2018 10:55 pm
Narozeniny princezny Haidy, jak perfektní příležitost k nasbírání spousty nových, zajímavých informací? Celí můj život se kolem nich točí, od ráno do večera a tak stále dokola. Aniž bych mohla znít egoisticky, pozvánka mě nikterak nepřekvapila, protože proč by princezna nepozvala právě mě, králova rádce? Co si budeme, princezna sama o sobě byla dost zvláštní už jen tím, že byla míšenka víly a člověka. Přesto právě princezna nebyla hlavním důvodem, proč jsem sem přišla. Spousty času trávím za zdmi hradu, nebo se pohybuji pouze po Keratu, naštěstí moji ptáčkové si vždy našli cestičku aby mě mohli informovat o novinkách. A tak, abych  nabažila svou potřebu po nových informacích, vyskytla jsem se zde.
Jen jak jsem vstoupila do velkého sálu, zaznamenala jsem několik zástupců Karetu, mimo jiné i naše princátko Cama, který hovořil se princeznou Tamalou z Cyry. Zvlním rty do pobaveného úšklebku, ale pohledem pokračuji dál dokud se neujistím, které významné  víly a lid zde jsou. Doufejme, že dnešní večer pro nás bude mimořádně přínosný. Zahlaholím si v hlavě, abych sama u sebe navodila tu správnou, uvolněnou atmosféru. Přes veškerou snahu, ze mne nepřestávala vyzařovat nedůvěřivost a tajemnost, jakožto ze správného Vulcanica. Na to, ovšem musejí lidé kolem mě zvyknout, je to něco co se nemění. Abych nezostudila svůj vlastní milovaný kraj, musela jsem na sebe obléknout něco, co ostatním dá od pohledu jasně najevo odkud pocházím. A jelikož je Kerat zem temná, hornatá a relativně nehostinná, zvolila jsem černé šaty jenž mi dovolili poodhalit jisté části vrchní části těla. Černá barva ladila nejen k našemu temnému kraji, ale i k mé vlastní tajemnosti. Maska, kterou bych na sobě ani nemusela mít, byla sladěna k barvě šatů.
V naprosté tichosti, tak jak to umím snad jen já se zastavím kousek od neznámého muže (Nethaniela), zda si všiml mého příchodu bylo otázkou, měla jsem ve zvyku ostatní bytosti svým neslyšným příchodem spíše děsit či je překvapit, než být spatřena ještě předtím, než poprvé promluvím. "Dobrý večer," prolomím ticho, slušné vychování bylo na místě, při takovéto příležitosti. "Nezvyklá příležitost být zde, že?" nadhodím první téma, jež mi přijde na mysl. A příležitost vskutku nezvyklá, když to vypustí z úst víla, jako já.

za Sun Jun 03, 2018 11:23 pm
Pobaveně sleduji Fam, která mou přítomnost odmítá. Nu, nebudu jí obtěžovat, však ona se ještě chvilka na to si s ní promluvit najde. Podívám se na muže, jež k ní přistupuje, už od pohledu lze soudit, že se znají. Působí klidně a vyrovnaně, odněkud jej znám, ale kdo ví, jestli si jej s někým nepletu. Vypadá silně a soudím, že to bude taky někdo, kdo má co dělat s armádou. Vstřelím Fam poslední pohled, kterým se jen lišácky pousměju a dám jí najevo, že s ní ještě nekončím. Očima skenuji ještě naposled rysy v jejím obličeji, pro můj nedokončený obraz a nakonec se odtrhnu a odložím prázdnou sklenku a vyměním jí za plnou.
Tolik krásných šatů a barev. Nechápu proč je ve zvyku mít na sobě tmavé šaty. Všichni tu vypadají jak šedé myšky a vše působí spíše jako na pohřbu, než na oslavě. Není tomu ani jinak u ženy, která se ke mně přikrade a osloví. Neleknu se, tak trochu čekám, že tu každou chvíli do někoho vrazím, nebo se někdo ozve a ač se spíše řadím mezi pohodáře, jsem dnes ve střehu. Otočím se proto a jako první mě do očí praští ty její. Působí tiše, ale něco mi říká, že to je jen zdání. Přeci jen, oslovila mě a to jsem úplně cizí. Teda, asi. "I vám přeji krásný večer," opětuji jí pozdrav a mírně kývnu hlavou, jako takovou malou poklonu. Zdejší vznešené víly se mi trochu pletou a tak jeden nikdy neví na koho narazí, není problém být přeci zdvořilý ke všem stejně. "Ale vskutku milá, nemyslíte?" odpovím s úsměvem a prohrábnu si vlasy. Nevím proč, ale mám pocit, že ona je zvyklá se pohybovat mezi vyššími kruhy. Nechám to ale být a napiju se šampaňského, které lehce promíchávám v ruce, jako koňak. "Jak se vám zatím líbí večer?" pokračuji v rozhovoru a hledím na dav lidí, který se snad stále zvětšuje. Spousta lidí tančí, spousta lidí jen debatuje. Očky mihotám od jednoho k druhému a sleduji šaty i masky ostatních. Snažím se najít nějakou známou tvář, ale nedaří se. Opět se otočím na svou novou společnici a začnu si prohlížet její šaty. Obyčejné, ale vkusné. Podívám se opět do davu a snažím se zabavit svůj mozek přemýšlením o barvách šatů, které by tu všem vytřely zrak. Být tak žena, tak určitě nejdu v černé, ale vezmu si ty nejokázalejší šaty plné barev a života.

za Sun Jun 03, 2018 11:53 pm
Uděluji muži nepodstatný plus k dobru, že se nevyděsil, ale mé nenápadné přiblížení s klidem ustál. Můžeme se jen dohadovat jak by to dopadlo, kdybych jej takto překvapila kdekoliv jinde, na strašení lidí jsem expert stejně jako na rozdávání nic neříkajících rad. Nuž, kdo však chce, ten se s tím popere a kdo ne, ten má jednoduše smůlu.  Decentní, zato velmi elegantní úklona přijde i z mé strany, byť že jsem víla nižší kategorie vsadím se, že i tento muž byl mladší nežli já, protože těch starších bylo skutečně jen málo. Mladé generace sílili, rostli a utvářeli si vlastní životy v naše překrásném vílím světě. "Zajisté, princezna Haida je velice velkorysou mladou ženou," pronesu s klidem ve tváři, musela jí byt neboť kdyby myslela pouze na své blaho, jistě by se nesnížila pozvat na tak velkolepou akci a nižší víly. Ovšem, já tu nebyla z žádného politického důvodu, nýbrž jen proto, že jsem tu být chtěla.
Informace, potřebuješ informace. Jakékoliv, o komkoliv, za jakoukoliv cenu.
Měla jsem za ušima a prozatím to vypadalo, že muž netuší s kým mluví. Což je dobré znamení, protože kdyby to tušil a věděl něco o mé rodině, pravděpodobně by nepromluvil ani slovo, neboť i tací se našli. "Nuž," nakousnu větu, přičemž v rychlosti přelétnu dav lidí v sále, zatím se zdálo, že se všichni docela dobře bavili. "Je to velkolepá slavnost, rozhodně však neshledávám vhodnou nepřítomnost princezny Haidy," řeknu s pousmáním, doposud jsem princeznu nikde nezahlédla. Sic pozvala spousty hostů, nemohla předpokládat, že se samotné oslavy nezúčastní, pravděpodobně ji chybí dobrý rádce. "Ať už tak či ona, shledávám oslavu jako uvolňující, u nás si na takové slavností příliš nepotrpíme," dodám k vysvětlení, žiji v Karetu. Město intrik a falše. Na moment se zadívám do davu, sledujíc našeho následníka trůnu s princeznou Tamalou, než opět obrátím zrak k muži po mé pravici. Ovšem tentokrát si převezmu sklenku vína, které je zde volně k dispozici.

za Mon Jun 04, 2018 12:13 am
Nemohl jsem se zbavit pocitu, že se tu všichni tváří strašně falešně, stejně jako má společnice, která mluvila tak vzletně, až jsem se skoro bál něco říct svým hantýrcem. Roky jsem žil ve vyhnanctví ze své domoviny a život po hospodách mi dával zabrat. Jen jsem se usmál a souhlasně kývl. Trochu jsem podupával špičkou nohy do rytmu hudby, měl jsem tanec opravdu rád a byl jsem v něm vážně dobrý. "Jsem rád, že nejsem jediný, kdo jí tu dnes ještě nezaznamenal, jistě má ke své nepřítomnosti důvody," odvětím a trochu si oddechnu, že zas tak pozdě jsem přeci jen nepřišel. Vzdechnu a podívám se na dívku. Docela se tu nudím a tak jsem rád, že se mě nezeptala, jak se tu líbí mě. Asi bych jí zcela upřímně odpověděl. Ač jsem se snažil chovat slušně a klidně, což pro mě nebylo jednoduché, měl jsem chuť tropit hlouposti a potíže. Položil jsme další prázdnou sklenku a další jsem si prozatím nebral. Nejednou jsem ze slavnosti odcházel po čtyřech, měl bych se krotit, ztropit scénu tady by nebylo nejvhodnější. "Uvolňující?" zopakuji udiveně. Jestli tahle oslava má být nějaká, tak rozhodně ne uvolňující, několik lidí se tu jistě necítilo ve své kůži a uvolnění si představují jinak, ať už se zbraněmi ve vojenské uniformě, nebo na louce u vody. "Tohle místo je vskutku mírumilovné a vlídné, myslím, že se tu ještě na dlouho zdržím," odpovím na její poslední větu a rozhlédnu se po ostatních, kteří si našeho rozhovoru všimli. Což mě upozorní hned na dvě věci, pomlouvají nás, tedy, možná si to jen myslím, možná to nedělají, ale rozhodně to tak pro teď vypadá. No a zadruhé mi to naznačuje, že ona osoba, co semnou zapředla rozhovor je někdo známý. Jsem opravdu všímavý, ale paměť na lidi a jména opravdu nemám a už vůbec ne na ty z dvora. Musím jí prozkoumat blíž, ale tady je trochu nevhodné na ní zírat. "Tanec?" nabídnu jí a natáhnu k ní ruku. Možná že slovy nejslušněji a nejzdvořileji nežádám, avšak můj postoj se zdá sebevědomí a zdvořilejší než možná u většiny ostatních. Mírně prohnutý záda, jako kdybych zval k tanci samotnou královnu a pohled pokorný, jako od jejího nejvěrnějšího sluhy. Usměju se a doufám, že neodmítne, alespoň to by mě na chvíli mohlo přivést na trochu veselejší myšlenky, ale ne moc!

za Mon Jun 04, 2018 12:47 am
Pousmála jsem se nad jeho slovy, bylo otázkou času, kdy se princezna Haida ukáže, nebo jsme v to mohli všichni doufat. Kdo může vědět, co se všem těm šlechticům honí hlavou? Nejspíše bylo jen dobře, že to nikdo nevěděl, alespoň nebyl náš svět nudný a neustále se něco dělo. "To každopádně," přikývla jsem. "Nemyslím si, že by úmyslně bojkotovala svou vlastní oslavu," doplním svá slova, aby měli nějaký hlubší smysl. Tato oslava byla jistě vhodná alespoň pro ty, kteří zde chtěli projednávat všelijaké ty politické rozhovory. "Jistě že," přikývnu, načež upiji rudě zbarvenou kapalinu ve sklence, jen lehce smočím rty. Víno bylo dobré, skutečně si dali záležet na tom aby nejen výzdoba, ale i občerstvení stálo za to. Při takovéto akci se museli reprezentovat co nejlépe. "V Karetu je poněkud.. pochmurno," úsměv, což mohl brát jako faleš, nicméně já se do světa intrik nikdy nezapojila, to však tento mladý muž neví.
Mínil zůstat, pouze jsem nad tím přikývla. Bylo to dobré znamení, minimálně pro mě, protože tu nebudu sama a já tu přeci jen byla také pro to, abych se zapojila do společnosti. Když už bych neměla možnost získat cenné informace, alespoň si užiji tu společnost zde. Zaregistruji jeho pohled směřující k lidem, kteří si v tichosti šuškali naším směrem. Vyvolalo to ve mne jistou vlnu pobavení, díky čemuž se mi rty zvlnili do pobaveného úsměvu. Nikterak jsem to nekomentovala, ať už víly či lidé měli rádi informace a drby, o bylo známé všem. Únik od vlastních problémů za pomoci toho, že pomlouvají jiné. Nebo si o něm možná mysleli, že je šílenec když se baví právě se mnou? Těžko říci. S jistým překvapením na něj pohlédnu, ze slušností přikývnu. "Velmi ráda," pronesu, u čehož odložím sklenku a přijmu jeho nabízenou ruku, ochotná jej následovat na parket.

za Mon Jun 04, 2018 1:08 am
Konečně mám trochu pocit, že mám šanci se skrýt v davu. Jistě tu je někdo, kdo se doslechl o nevděčném synkovi, co vyměnil bohaté dědictví za čmárání. Meč za štětec. Ale i tací co mě chápou se našli. Ne, že by jich bylo hodně, ale přece. Pomalá hudba mi naprosto vyhovovala. Večírek byl teprve na začátku a většina hostů se snažila zahnat nudu tancem, no nudu, spíše čekání na princeznu. Ladně jsem vedl svou partnerku sálem, prošel jsem mezi několika páry dál do středu a tam zastavil. Postavil jsem se proti své partnerce, nabídl jí ruku a jemně jí přitáhl k tělu. Standardní tanec jako tento tu zvládal každý. Nic co by stálo za pozdržení. Konečně jsem měl šanci zjistit, kdo to vlastně je. Dozvěděl jsem se, že je původem z Keratu, její pevné tělo tomu nasvědčovalo též. Očividně nelhala a proč by taky měla? Nejspíš ani netušila kdo jsem a tak to mělo zůstat. "Takže," začal jsem. Pomalu jsem se vlnil do tance a i při tak pomalém a poklidném tanci vedl. Klidné, uvolněné, avšak precizní pohyby mého těla mohli naznačit leda tak dobrou výchovu. Jemně jsem přitiskl její tělo k sobě, abych mohl lépe zpevnit záda. Zrak jsem však stále neodvracel a měl ho upřený na víle. Pravda, občas jsem obhlédl okolí, ale to spíše, abychom do nikoho nevrazili. Nechal jsem čumili čumět a věnoval se jen své taneční partnerce. "Máte ráda tanec?" zeptal jsem se, ale spíše jsem tím chtěl dát najevo, že se tu o ničem důležitém ani politicky zaměřeném bavit nechci. "Co mi o sobě krásná cizinka jako vy poví?" dodal jsem ještě a konečně se dostal do své kůže. Bylo to znát i na mém výrazu, byl mnohem uvolněnější a světe div se i mnohem milejší. Už tak jsem převážně uměl jen zářit jako sluníčko, ale teď jsem se opravdu rozzářil. Ať jim ty oči třeba vypadnou, ať jim huby upadnou, tady si to hodlám užít a to ve vší počestnosti. Doufám. Neměl jsem chuť o ní zjišťovat nic důležitého, užijme si krásný ples s maskami a v anonymitě. Přeci jen, mohl jsem si tu teď hrát i na někoho docela jiného, no ne?

za Mon Jun 04, 2018 1:34 am
Vzhledem k vyššímu počtu bytostí co se zde nacházeli, jsem kráčela svému tanečnímu partnerovy v spíše za zády abychom se společně vůbec na parket dostali. Jakmile se octneme v těsné blízkosti, jen se mírně posměji. Stydět se nebylo proč, byl to tanec a pokud jde o těsnost našich těl, nikterak mi to nepřekáželo. Jakožto správný muž, vedl on a já jej pouze následovala, tančit jsem samozřejmě zvládala a poklidné tempo hudby mi více než jen vyhovovalo. Zaujatě pohlédnu na svůj nynější doprovod, kdo ví, jestli ho za chvíli nevyměním, jež nakousl větu. Následovalo ticho, v rytmu hudby ale taktéž podle něj se mé tělo zlehka vlnilo, jediné co jemu v této těsné blízkosti mohl vadit, byla vyšší teplota mého těla která nikterak nešla zakrýt. Mohla bych sem tam prodávat vlastní tělo coby přenosný společenský ohřívač.
"Jako většina žen. Nemohu však tvrdit že bych jej měla ráda, stejně tak jako nemohu říci, že bych jej ráda neměla," Tak si chlape poraď z touhle smysl dávající odpovědí na otázku, na kterou nehodlám odpovídat. Stejně tak  ani na tu následující, kterou položil hned vzápětí. "O mě se nemluví," odvětím s tajemným podtónem v hlase. Jako každý se snažil vkročiti do zakázaného tématu, kdopak je Thyry. To věděl snad jen král Karetu a jeho sny, více obyvatel nemělo tu možnost s ní trávit čas. "Už jsem zmínila, že máte opravdu působivou masku?" otáži se, přicházelo na řadu zakecání otázky a přechod k příjemnějším věcem, jakým bylo lichocení. "Je vskutku nádherná, ladí vám k očím. Očividně máte velice dobrý vkus," zkonstatuji. Nyní mohu jen doufat, že mé lichocení jej zaujme natolik, aby se nevracel k předchozí otázce.

za Mon Jun 04, 2018 1:52 am
Jen se na ní pobaveně ušklíbnu.Můj výraz mluví za vše - ach vy ženy. Nechám téma na chvíli být, ale hodlám se k němu zas vrátit. Na její další odpověď opět nemám slov. Jen si povzdechnu a a hlavou mi proletí jediná myšlenka: To tu všechny dívky musí hrát tak strašně záhadné a upjaté? Bylo vidět, jak se snaží zamluvit otázku a odvrátit konverzaci. Nevadilo mi to. Znovu jsem byl donucen se pobaveně zašklebit a tenhle výraz mi ještě chvíli vydržel. "Děkuji, dával jsem si na ní záležet," naznačil jsem, že jsem jí dělal sám, ale to jí asi nezajímalo. "Mám rád i jednoduchost, jakou jste dnes volila vy," dodám dál a lehce jí protočím pro změnu. "Vím o co vám jde," dodám po chvíli a vracím se na předchozí téma. Tedy na to, které zavrhla. Tajemná. Měl jsem to rád, ale poslední dobou bych přivítal někoho více otevřeného a nehlídaného. Myslím to tak, že se tu všichni hrozně hlídají a starají se, aby ukryli všechno co o sobě ukrýt můžou. Pomalu svou partnerku vedu napříč sálem k jednomu z balkonů, kde snad nebude tolik víl. "Tak tedy "záhadná cizinko"-" zdůraznil jsem její přezdívku, "-Nepřijde vám, že by se spoouusty věcí ulehčily, kdyby se ženy lépe vyjadřovaly? Myslím tím, kdyby byly upřímnější a nemluvily v hádankách," nadhodím nové téma, které snad vyhovuje. Musela vědět, že nejsem nějaký odpůrce ženských práv, pouze navazuji na to ještě předchozejší téma, protože mě dost pobavila její odpověď na na rozdíl od nás mužů, ony jaksi nic neuměly naplno říct. Na něco se jich zeptáte a oni odpoví hádankou, že vám ještě víc zamotají hlavu. "Dáš si sklenku vody?" - "Možná ano, možná ne, pokud kráva přeskočí měsíc a velbloud vlevo." Ano, přesně takhle vnímáme vaše odpovědi dámy, je to nervy-drásající, ale protentokrát se tomu zasměji. Tentokrát mi neteče do bot, i když ten její žár a dusno v přeplněné místnosti mě nutily vyhledat brzy okno.

za Mon Jun 04, 2018 2:18 am
"Oh, opravdu?" Překvapení ve své tváři neskrývám, naopak mu nechám volný průběh a znovu si jeho práci pečlivě prohlédnu. "V tom případě musíte mít rád umění, jinak by jste nebyl schopen stvořit tak precizní práci," další salva lichotek přicházela na scénu, mohlo to působit že tím jen tlachám, abych zamluvila téma, ovšem já své lichotky myslela vždy naprosto vážně. Ať už jsem chválila někoho, kdo něco dokázal či někoho, kdo uměl maximálně prvotřídně naprdnutý obličej - třeba Cam, ten se uměl tvářit skutečně úchvatně naprdnutě! "Mhm, jsem povinna svou zemi reprezentovat a co více vystihne Karet, nežli jednoduché šaty tmavé barvy." nadhodím, samozřejmě, mohla jsem svůj oděv podpořit tím, že bych přikráčela ve své pravé podobě čímž bych doplnila svůj oděv o dávku autentičnosti. Přesto jsem i nadále zůstávala zcela přirozená, pokud si skutečně myslel, že ví oč mi jde - nebyl důvod proč jej v tom nenechat.
Během malé chvíle jsme se octli na balkónku. Můj pohled padl krátce na výhled, který toto místo umožňovalo, během okamžiku jsem tvář natočila zpět k muži. Jeho slova se mnou každopádně nic neučinila, má povaha byla až příliš komplikovaná. do by však neměl rád slovíčkaření, že ano. Tušila jsem, na co tím narážel ale ptal se, budiž mu odpovězeno. "Domnívám se, že ne všechny ženy jsou takové, jak jej popisujete, mladý muži," odvětím s naprostým klidem, natáčejíc se k němu pomalu čelem. "Potřebujete snad poradit?" nadhodím s lehkými jiskřičkami v očích, které bažili po jediném. Duch rádce byl opět zpátky se vší svou parádou. "Je nutné brát ohledy na druhy víl, jenž v našem světě žijí," podotknu stylem rádce, načež se pousměji. Chtěla jsem mu tím poradit, aby se zamyslel nad tím, jaké druhy víl máme a z jakého důvodu se některé nesvěřují. Já osobně to měla přímo v druhové linii.[/b]

za Mon Jun 04, 2018 2:46 am
Píseň na kterou jsme tančili pomalu skončila a my se přesunuli na vzduch. Konečně! Podíval jsem se na okolí a z balkónu vypadalo velkolepě. Všichni - a to nejen na zámku - slavili a všude bylo živo. Byl to krásný pohled. Tolik hlasů, který nakonec splynuly v jeden ruch, tolik světel, jako by bylo pravé poledne. Opřel jsem se o zábradlí a v ruce už dávno třímal sklenku, tentokrát s vínem, špatný číšník. Ne, že bych víno nepil, ale nerad jsem míchal a dnes jsem měl chuť na šampaňské. Nu což. "Okolí Keratu je sice pochmurné, ale to přeci neznamená, že tomu musí podlehnout i jeho obyvatelé, no ne?" uzavřel jsem jen. Bylo zbytečné se o to přít, její symbolika mi byla víc než jasná, ale nikdo se přeci nemusí oblékat podle místa, odkud pochází. Také nechodím v barvách našeho rodu.
Zasněně jsem hleděl na okolí a spokojeně se chladil. Vesta byl špatný nápad, takové dusno. Ani motýlek na krku se mi dvakrát nezamlouval. "Ano, nerad bych házel všechny do stejného pytle, ale potkat takovou ženu, která je naprosto otevřená, upřímná a jasně čitelná je zázrak, skoro bych řekl, že je to spíše jen mýtus," řekl jsem s nadsázkou a pozvedl sklenku, ze které jsem se na to napil. Opět mě zalilo příjemné horko. Podíval jsem se na cizinku a nemohl jsem si nevšimnout, jejího rozzáření. Rozveselilo mě to a proto jsem se k ní natočil bokem a loktem se stále opíral o zábradlí. Dostali jsme se a do teorií takových, že je třeba brát ohled na určitou vílu. "Dle mého je nutné mít jen správný odhad co na koho platí, no a nebo-" udělal jsem dramatickou pauzu, kterou jsem vyplnil dalším loknutím vína, "-Nebo jen umět dobře riskovat," doplnil jsem a zazubil. Očividně by se jí chtělo poučovat nebo si hrát na chytrou a znalou všeho, ale to ne, já se jen tak nedám, jdeme si trochu hrát.

za Mon Jun 04, 2018 3:18 am
Pohled na město bylo krásné, svým způsobem. Mě se stejně tak líbil i Kerat, ačkoliv byl temný, hornatý a plný lží a intrik, byl to můj domov na který jsem byla hrdá. Ne proto, že bych musela, ono bylo na co být hrdý, by to Kerat, tady přežívali jen ti nejsilnější ač jste se, se svou povahou třeba vymykali všem ostatním. "Ne všichni obyvatelé Keratu jsou pochmurní." maličko jej opravím. "A pokud jsou, mají k tomu dobrý důvod," dodám, ve své hlavě si vzpomenu na prince, jehož povaha byla ucelena právě důsledkem Keratu a chováním jeho blízkých.
"Taková žena by byla v našem světě pravděpodobně zneužívána, otevřenost je vhodná u přátel a příbuzných, nikoliv k cizincům," vyřknu svou myšlenku. Být důvěřivý bylo v našem světe opravdu nebezpečné, nikdy totiž nemůžete vědět, co je ten druhý zač. Podobně, jako tento muž netušil, kým jsem já. A já netušila, kdo byl on jelikož jeho jméno jsem neznala, ačkoliv - znát jej, pravděpodobně by byl překvapen, kolik toho o něm mohu vědět. "Nicméně," nakousnu větu, načež si od obsluhy která právě přišla, převezmu skleničku vína. "Domnívám se, že takové ženy mezi námi žijí, jen možná mají patřičné důvody, proč při prvním setkání nedávat, své pravé já, hned najevo. Může to být určitý způsob ochrany," zkonstatuji, jsou to třebaže jen mé myšlenky, ale pokud měla žena potřebu něco tajit, musela k tomu mít nějaké důvody. Ostatně jako každý, kdo něco tajil byť to byla třeba i hloupost, která by nikoho nemusela zajímat. "Stejně tak ovšem uznávám, že mnoho žen si na tajemné pouze hraje. Což je smutné, pokud si samy o sobě mysl, že nedokáží ničím jiným zaujmout," vložím do hovoru svou vsuvku. Bokem se mírně opřu o zábradlí balkónu a napiji se vína, kterého ve sklence viditelně ubývá. "Bez riskování bychom toho moc nezískali," po svém potvrdím jeho slova. Ve tváři mi zůstává úsměv, nemám důvod se mračit.

Naposledy upravil Thyra Tevalle dne Tue Jun 05, 2018 12:24 am, celkově upraveno 1 krát

za Mon Jun 04, 2018 12:45 pm
Musel sem uznat, že tahle dívka vskutku nebyla hloupá Ač ze začátku její pokus o tajemnost působila trochu otravně, nyní jí naskakovaly jen plusové body. "To asi ano, ale i tak by bylo hezké, kdyby ženy dokázaly říct, co vlastně chtějí. Nemusím znát podrobně jejich životopis," broukl jsem a opět se napil, víno mi vážně chutnalo, sám jsem popíjel spíše jen to z hospod, kde jsem byl ubytovaný a co si budeme povídat, nebylo to nic moc. "K té ochraně bych rád dodal, že většina žen se umí s meči ohánět lépe, než většina mužů, jste vážně nebezpečná stvoření!" doplnil jsem jí, hned jak domluvila. Myslím, že dobře věděla, co tím chci říct. Její další slova mě též zaujala a přidala jí hned několik bodů. "Musím s vámi naprosto souhlasit, troufám si i říct, že se spousty podceňují a nevnímají naplno své jiné přednosti a to jak ty fyzické, tak ty v hlavě. To asi nikdy nepochopím," odpovím a znovu souhlasně kývu hlavou. "Tak tak, ale každý strůjcem svého štěstí jest sám," dodám ještě jedno motto, nebo co bych tak řekl. Večer pomalu utíkal dál a princezna stále nebyla vidět. "Co by jste ráda dělala? Občas mám pocit, že na plese jako jen to snad není možné nic kromě tance a diplomatické konverzace," nadhodím, protože už mě zase berou roupy a něco bych vyváděl. Promnul jsem si ruce a snažil se držet v klidu, vážně jsem tu nesměl ztropit nějakou scénu.

za Tue Jun 05, 2018 1:01 am
"Byla by to pro vás jistě příjemná změna... Stejně tak by vás ale rychle omrzela," poznamenám vcelku jistě, konec konců, tohle chování bylo naprosto běžné. "O cokoliv, co je získáno snadno, se velmi rychle ztrácí zájem. Stejně tak, jako o to co dobýváte příliš dlouho," Jedním očkem na něj mrknu, jen tak pro efekt. Toto byl jako nepsaný zákon a bylo pravdou, že ženy, které se nechali snadno získat poté odcházeli s pláčem a naopak ty, které měli potřebu být dlouze dobývány, přestávali být pro muže atraktivní. Vše má svůj vymezený čas, není nutné jej zkracovat ani jej zbytečně prodlužovat.
Na krátkou chvíli zakotvím svůj pohled k sálu, kde se prozatím poklidně tančí, lidé i víly se mezi sebou baví a zdárně to vypadá ne poklidnou oslavu. Podobně, jako je tomu po celém Fiplinu, jenž zářil světlem a z ulic se nesl jen zvuk ruchu. S pobavením se zadívám na muže, který zrovna zmínil věc která by mohla některé zostudit. "Ano, i takové ženy jsou," přitakám bez okolků. Jak jsem již řekla, v této době bylo riskantní myslet si, že všechny ženy jsou křehké a hloupé se domnívat, že každý muž umí zacházet s mečem. Byli tací, kteří s tím máchali podobně jako já - jako ryba s mečem při záchvatu, abychom byli konkrétní. "Vskutku," přikývnu nad dalšími slovy. "Nebudete jediný, kdo nepochopí mentální rozpoložení žen." ujistím jej z klidem, samotná Bible by žádném muži neporadila, jak se s nějakou ženou dorozumět! A že zrovna já za těch 'pár' století těch knih přečetla spousty.
"Bezesporu. Jen málo kdo si uvědomí následky svého chování zavčasu, aby mohl rozhodnutí na poslední chvíli změnit... A mnohdy i toto uvědomění přichází příliš pozdě, kdy již není cesty zpět." zamyslím se, očima těkajíc po výhledu z balkónku, na němž se nacházíme. "Většina konverzací taková je, budeme vzácnou výjimkou, pokud tedy nechcete změnit téma," letmo na něj mrknu. V mých slovech bylo poznat popíchnutí, nemyslela jsem svá slova vážně, naopak mi vyhovovalo mluvit po dlouhé době o něčem jiném, nežli o politických záležitostech. "Mohli bychom se projít zahradami? Ještě jsem neměla možnost se tu porozhlédnout,.." Navrhnu, ovšem záleželo na něm, zda se bude chtít připojit či navrhne cokoliv jiného.

za Tue Jun 05, 2018 1:12 pm
Nedalo mi a i tak jsem se musel k onu dobývání vyjádřit. "Ano ano, přeci jen, stejně jako zakázané ovoce chutná nejlépe, i něco, co nemůžeme získat hned chutná sladce. Ale všechno má svou míru, nemyslíte? Každý musí vědět, kdy je zdravé ono dobývání utnout, nebo si dáma uvědomit, zda se tomu nakonec poddat, nebo vše ukončit. Samozřejmě tomu může být i naopak," řekl jsme nakonec a toto téma opustil. Už mě trochu omrzelo a chtěl jsem přejít na něco nového.
"Je pro mě vzácností už jen potkat jak krásnou, tak i chytrou a uvědomělou dívku jako jste vy. Občas mívám smůlu, na své společníky," pomyslím a když navrhne procházku zahradami, neodmítám. "Pak by jsme to měli napravit," řeknu a nabídnu jí jako prví gentleman rámě. Ještě rychle prohodím prázdnou sklenku vína za plnou a pokračuji. Může se zdát, že tu nasávám jak duha, ale co si budeme povídat, sklenky byly malé a víno po čertech dobré. Má míra snesitelnosti alkoholu byla vysoká, mohl jsem pít a pít a nic mi nebylo. Samozřejmě, každý má svou hranici a stejně tak i já, ale strávil jsem léta popíjením - ať už větším nebo menším - a tělo si zvyklo. I požíváním jiných omamných a smyslů-otupujících látek tomu napomohlo.
Sešli jsme tedy společně k dveřím, které byly dokořán a zavanul tu lehký průvan. Velice osvěžující. Má společnice byla přeci jen žhavá i bez mé pomoci a tak jsem si opravdu na zimu stěžovat nemohl. Pohodil jsme hlavou a lehce si odkašlal. Protože mě další námět na téma nenapadal, začal jsem tedy zcela obyčejně. "Co říkáte na hvězdy? Dnešní noc se vskutku vydařila a na nebi není ani mráček, znáte některá souhvězdí?" zeptal jsem se, ač jsem chvíli pochyboval, zda nejsme za hranicí její anonymity. Avšak to, jestli zná hvězdy nebo ne mi nepřišlo nijak podstatné. O něčem jsme se zkrátka bavit museli a v těchto konverzacích stejně narazím na nějaké její názory, nebo znalosti, které mi dovolí trochu poodkrýt závoj její tajemnosti. Podíval jsem se na ní pohledem, zda je tohle dobré téma a nasadil velmi pomalé tempo chůze. Zahrady byly vskutku překrásné, dokonale upravené a sem tam tu byla i nějaká menší fontánka nebo jezírko. Ty jsem měl obzvlášť rád. Dalším plusem byla příjemná teplota, občasný vánek a hlavně to, že se tu nekupily davy lidí. Vsadil bych se, že na konci těchto zahrad nebude ani živáčka. Kdo by se obtěžoval chodit tak daleko, no ne?
Poèet pøíspìvkù : 19

za Tue Jun 05, 2018 4:39 pm
Lehce se uchechtne při její zmínce o tom, že na všem je něco krásného. Sám moc nemá o kráse valné mínění, protože něco, co mu přijde krásné je zejména spojené vždy s něčím cenným a lesklým. Navíc si na krásu mimo podobné poklady moc nepotrpí, protože většinou, co je krásné, není moc funkční. “Jistě, pokud máte tu trpělivost, abyste na všem hledala něco krásného, ač tam toho moc není.“ Lesk kamenů na jejích šatů ho zaujme, přeci jen je vidět, že v povaze jeho druhu je ten zájem o cennosti zkrátka hluboko vrytý a jen tak někdo ho od nich neodpáře. Na druhou stranu je to činili dost jednoduše obdarovatelnými. “Vzhledem k tomu, kdo jste, tak bych tipoval, že Vaší prací bude zpěv na různých událostech a zpěv pro potěchu vládce.“ Přednese jí svůj názor, který se může a nemusí shodovat s realitou, ale on osobně moc jiného využití pro Torryna na keratském dvoře nevidí. Jistě, fungovali také jako poslové, ale nepředpokládal, že by Kerat měl tolik korespondence s okolními královstvími. “Dragonis nemá moc na výběr, pokud se jedná o povolání. V krvi máme nadání pro boj a jsme tak odmalička vychováváni. Snad nikdy jsem neslyšel o Dragonisovi, který by nepůsobil v armádě, ve výcviku nebo ve stráži. Je to jedna ze dvou věcí, které by se dali považovat za můj talent.“ Odpoví jí a usměje se. Stejně tak ale nikdy neslyšel o Dragonisovi, který by si na podobné uspřádání stěžoval. Když vás k něčemu od malička vedou, jen těžko si představíte něco jiného, zvlášť když jste pro boj vlastně zrozeni a většinu mladých Dragonisů to i baví, když můžou vybít svou přebytečnou energii na tréninkovém placu. Druhou věcí, která mu odjakživa šla, bylo tropení žertů, naschválů a hrát lidem na nervy, ovšem jen do té míry, aby si byl jistý, že to dotyční překousnou. Královna se v tomhle případě nestala výjimkou. Jejím slovům o to, že si není ani s jedním z toho podobný, se zasměje. “Jediné, co bych mohl mít se slony společného je mohutnost, ale ti budou asi o něco mohutnější.“ Pronese lehce zamyšleně, ale nijak se tím hlouběji nezabývá. Opravdu myslel to přirovnání jen obrazně, ne že by s jedním z toho měl něco společného.

za Tue Jun 05, 2018 8:23 pm
Nad jeho sovy nešlo jinak, než li souhlasně přikývnout. "S tím se nedá nic, jen souhlasit," přitakám na jeho slova, ačkoliv je evidentní, že dále je netřeba toto téma více rozvádět. "Musíte být velmi chytrý, nebo velmi zkušený," podotknu, přeměřujíc si jej pohledem. Sama jsem oplývala velkým množstvím inteligence, nicméně potkat i jiné chytré lidi bylo milé a vítané.
"Ale jděte," nonšalantní mávnutí rukou mi v tuto chvíli přijde zcela na místě, já si o svém intelektu vědoma byla, vedli mě k tomu od dětství. Jako lichotku, byť to tak mohlo být myšleno, jsem to ovšem nebrala. "Vzhledem k mé pozici u dvora, mi nic jiného než být chytrá nezbývá," mrknu na něj, kapka tajemnosti v mém hlase se na chvíli prohloubí, aby mým slovům dodala ten správný finální efekt. Ne že bych si na tajemnou chtěla hrát, já jí prostě byla ať už jsem chtěla či nikoliv.
Nepouští mě můj klidný přístup a milé vystupování, prozatím jsem k tomu nedostala žádný důvod a tak přijmu jeho rámě a vydám se s ním do zahrad. Udržovaných, velmi pěkně vyzdobených zahrad, abychom byli přesní. Kam se víla podívala, tam se nacházel pečlivě udržovaný živý plot sestříhaný do nejrůznějších tvarů, ale také zde byly vysázeny květiny. Ve vzduchu se nesla vůně květin, ale také vody kterou do vzduchu čeřilo několik fontán a fontánek, rozmístěných různě po zahradách. Rozhostilo se ticho, které ve finále neuvítal ani jeden z nás, většina bytostí se ráda vyhne onomu trapnému tichu, který mezi dvěma občas nastane. "Samozřejmě že znám. Jsem povinna umět prakticky vše, na co si jen vzpomenete," obeznámím jej s drobným úsměvem, pravděpodobně mi lezl alkohol na mozek. "Co vás vlastně přimělo přijít dnes na oslavu, jaký důvod?" zeptám se. Nemělo smysl zakrývat jakkoliv svou zvědavost, po informacích bažím celičký svůj život, nač to měnit. Natočím k němu hlavu a vyčkám na odpověď, pokud tedy odpoví. Na rozdíl od něj, mě naštěstí napadá spousta témat,o kterých se mohou dva bavit. Jen letmo se podávám za svá záda odhadujíc vzdálenost, jakou jsme od hradu a v tichosti si oddychnu. Tady už nebudu muset působit tak upnutě. Zkonstatuji sama pro sebe, zde jsem již mimo dohled a tak se maličko uvolním a zastavím se u jedné z fontán, která stříká vody několik dlouhých metrů vysoko a do všech stran.
Poèet pøíspìvkù : 4

za Thu Jun 07, 2018 7:05 am
Opětuje mu pousmání lehounce přidrzlým úsměvem, který by klidně mohl patřit dítěti, za které ji ještě nedávno všichni považovali. Ne, vážně neměla pocit, že by měla jít na parket a předvěst nějaký z cyrských tanců. Hudba stejně nehrála tak, aby se na ni dalo tančit podle ní a ostatní tance ji nikdy moc nezaujali, i když se učila na přání matky jen fiplinské a sendanské. Avšak byla vděčná, že už to nadále nerozebíral a posunul se k dalšímu tématu. Sice nebylo také nic moc, ale nebyl to tanec, který jí většinou dělávat radost, ale dnes tomu tak nebylo. "A proč jsou pletichy nutné? Proč si prostě nemůžeme říct všechno do očí a mít alespoň trochu česti? Chápu, každý si chce nahrabat co nejvíce, ať už se jedna o moc, peníze nebo třeba sbírku předmětů nabitých dávnými silami, ale vždyť je to naprosto zbytečné..." V hlase jí zněla menší dávka frustrace, ale už nenacházela slov, takže raději zavřela pusu a nechala slova doznít. Nedivila se, kdyby se jí vysmál za tu naivitu, jenže bylo by to špatné mít upřímný a také lepší svět? A co se týkalo přenechání vlády manželovi... Nechtěla ani pomyslet na vdavky natož, aby si plánovala, komu předá vládu. Avšak jeho dalším slovům se pobaveně usměje. "To samozřejmě může, slyšela jsem, že Agron již vládne ohromnou mocí, jak kouzel, tak proměn, bude těžký soupeř." Poklepala se po bradě na znak přemýšlení a potom se usmála. V mnoha ohledech byla ještě jako dítě a proč nepovolit trochu uzdu pravému já, když ji matka nevidí, no ne? Potom se však zamyslí. Hmm, tak takové zvěsti o mě kolují... "Mýlíte se." Pronese naprosto jiným hlasem něž před chvílí. Teď by snad i mohla znít jako žena, která by jednou měla vládnout zemi vody. "Pouze nemám ve zvyku odsuzovat někoho, koho neznáma nemám s ním svoji vlastní zkušenost. Vezměme v potaz třeba i Vás. Zvěstí je tolik, že bych se s Vámi měla zdráhat vůbec prohodit slovo, jenže zatím jsem neslyšela nic, co by je potvrdilo. Jste jen lehce arogantní..." Bojuje s tím, aby si nezakryla pusu po poslední větě, ale neuhýbá pohledem, i když by její slova mohl považovat za urážku. Následně se však stejně trochu zasměje smíchem, který bylo těžší určit, ale musela se ho učit. Byl to takový ten smích, který měl ostatním říct, že vlastně nic neví. Řekněme, že se jí nepovedl nijak zvlášť špatně. "A proč přesně si myslíte, že žádné nemám, Camieli? Protože mě nevidíte na schůzích s mojí matkou? Nikdy Vás nenapadlo, že je to pouze tah, který Vám ostatním má znemožnit, aby jste mě odhadli při nadcházejícím souboji o korunu? Pamatujte, i přes to, co si myslíte, že víte, mě vůbec neznáte." Ačkoli se to nezdálo, všechno, co řekla byl prostý fakt. I když její matce moc nevyšel plán na převahu v podobě jejího skrývání, na to by potřebovala jinou dceru. Dceru, která by jí byla více povahově podobná... To ale nemělo teď význam. Když poslala stráže pro Reye, všimla si, jak zrovna vchází do sálu a už se chtěla čertit za jeho oděv, jenže si všimla, jak promluvil s její gardou a ta se rozmístila po místnosti, ale nehnala se zpět za ní. Za to se na něj musela přes sál široce usmát, než vrátila pohled Camovi. "Hm... Nevím, mohl byste mi povědět něco o sobě, zajímalo by mě, zda-li jsou všechny ty zvěsti pravdivé, nebo i o vaší zemi. Kerat mě vždy fascinoval." V očích se jí lesklo zamyšlení. "Ale prvně bych navrhla začít sklenkou vína, přeci jen jsme na oslavě, to by chtělo přípitek." Smísila zazubení s nevinným výrazem a předvedla mu výsledek. Ani nečekala na odpověď a lehkým krokem se rozešla ke stolu, na kterém byly položeny tácy s různými druhy vína, již ve sklenicích.

za Thu Jun 07, 2018 12:56 pm
Samozřejmě každý má svůj pohled na věc a každý má jiné vnímaní. Je to poznat na jednotlivcích stejného druhu. Natož pak, pokud jde o druh jiný. Není někdo, kdo může jen tak soudit, zda je daný pohled správný nebo špatný. Ona sama ví, že je prostě jedinečný. Jako každý jednotlivec. A to dělá svět zajímavějším. Ke své úloze na Keratském dvoře se už moc nevyjadřovala. Mluví sice velmi ráda, ale ani ona nebude opakovat to, co již sama řekla o něco dřív. Proto pozorně naslouchá tomu, co jí říká víc. O jeho druhu. Některé věci jsou ve všeobecném podvědomí, ale vždycky je hezké se dozvědět něco nového. Pomalu přikyvuje a s úsměvem si prohlíží hosty, zatím co naslouchá svému společníkovi. "To je rozhodně zajímavé." odpoví nakonec a chvíli se nad tím zamyslí. "Věděla jsem, že Váš druh tímto směrem tíhne, ale ne, že je to až tak výlučné. Váš druh se nevěnuje víceméně ničemu jinému." zavrtí s drobným úsměvem hlavou. Přeci jenom Torreni sice především zpívají, ale dál se můžou vrtnout třeba k tomu být poslem nebo špiónem. Podle všeho jeho druh se věnuje výhradně bojovým věcem. Zhluboka se nadechne a rozhlédne se po sále. tedy tak jak to její výška dovoluje. "Nevadilo by Vám doprovodit mě na chvíli na vzduch? Pokud Vám to ovšem povinnosti dovolují." požádá Reynara klidně a vzhlédne k němu. Pokud se nebude moct ze sálu na chvíli vzdálit, tak to samozřejmě pochopí. Tohle byl spíš jen takový výstřel do tmy.

za Thu Jun 07, 2018 2:13 pm
Tiše se zasměje. Netuší, co by na jeho druhu mohlo být vlastně zajímavé z pohledu jejich zaměření, ale brát jí to nebude. "Jsme vlastně takové tupé hlavy, které neumí nic jiného než bojovat." Odvětí s lehkostí v hlase a je na něm znát, že mu opravdu nedělá problém si udělat srandu ze svého druhu nebo potažmo i ze sebe, což vlastně udělal. Označil se za hlupáka, který umí jen mlátit do lidí nebo věcí kolem sebe. "Tak ono ani moc není nic jiného, čemu by se mohl skoro dvoumetrový hromotluk s dost specifickou mocí věnovat, nemyslíte? Myslím, že zrovna tanečníci by z nás opravdu nebyli." Poznamená ještě a zasměje se. Ne, opravdu si nedokáže dost dobře představit, jak by někdo z nich dokázal s lehkostí tančit. Ani jeho sestra by nejspíš nebyla kdo ví jak ladnou tanečnicí a to byla o něco menší než on sám. "Jediné, co by nám ještě šlo, je hromadění cenností, ale to se asi jako povolání ani brát nedá." Zauvažuje ještě nahlas, ale nad tím jen pokrčí rameny. Jistě, dalo by se uživit tím, že by ty cennosti prodali, jenže to zkrátka nepřipadalo v úvahu. Ztratili by tak část svého pokladu, který pro ně byl vším. "Ven? Myslím, že by to neměl být problém. Jsem si jistý, že šest gardistů zvládne ochránit jednu princeznu. Navíc ani nepředpokládám, že by se tu něco semlelo." Odvětí klidně a pokrčí s úsměvem rameny, pak se rozhlédne po sále a zachytí pohled každého ze svých mužů, se kterými si vymění krátké kývnutí hlavou. Už se dostali na takovou úroveň porozumění a spolupráce, že slova nejsou potřeba. Tudíž se vrátí pohledem modrých očí ke své společnici a lehce se usměje. "A kam byste se chtěla podívat? Nebo chcete jít jen na vzduch?" Zeptá se a pomalu se rozejde ke dveřím, které vedou ven a je díky tomu vidět i slunce, které se pomalu naklání k západu.

za Thu Jun 07, 2018 3:14 pm
Začne se smát. Prostě se začne smát. Už jen proto, že si Reyner začne dělat ze sebe srandu a také proto, že její představivost je velmi rozvinutá a nabídla jí obrázek toho, jak je parket před nimi zaplněný jeho druhem v přirozené podobě a tančí. Nemluvně o tom, že si navzájem podráží nohy jejich ocasy. Rozhodně by ten ples byl v tomto směru záživnější. "Rozhodně by bylo zajímavé tomu přihlížet." vyrazí ze sebe a potřese hlavou až se jí pár bílých pramínků uvolní ze složitého účesu. Nějak moc to nevnímá. Při souhlasu s jejím návrhem si trošku nadšeně povyskočí a přešlapujíc na místě čeká až se veledůležitě podívá na své stráže, aby už mohli vyrazit. Modré oči se střetnou s těmi jeho stejné barvy a na tváři se rozšíří široký úsměv. "Ještě jsem tu nebyla. Tudíž pokud mi něco ukážete, tak budu jen vděčná. Hlavně chvíli mimo ty davy." odpovím a vydá se vedle něj směrem ke dveřím. Uvědomuje si, že to možná bude během oslav trochu nemožné, ale momentálně se spokojí s čímkoliv, kde bude méně bytostí než v sále. Společnost jí nevadí, ale začíná jí pomalinku vadit podoba ve které je. A její hyperaktivita jí nedopřede to prostě přečkat dokud se nedostanou zpět do Keratu. Má potřebu se ošívat a různě sebou trhat, což by v této společnosti nebylo zrovna vhodné. "Jaké to je ve království ve kterém pobýváte?" zazní zvědavá otázka.

za Thu Jun 07, 2018 4:18 pm
"Zajímavé? Myslím, že by to byla jedna z nejzábavnějších částí večera. Vidět tancovat skupinu Dragonisů nějaký fiplinský tanec." Pronese a v hlase je mu znát potlačovaný smích. Zaprvé pochyboval, že by někdo z jeho soukmenovců měl taneční vlohy a navíc s jejich rozložitými postavami, by se to jistě brzy proměnilo v neorganizovanou strkanici než v nějaký choreografický tanec. "Upřímně v Hedenu jsem se také nikdy moc nepohyboval. Ve FIplinu jsem sice byl, ale o dost východněji ve vojenském táboře." Pronese a trochu se zamyslí. Samozřejmě se městem před začátkem oslavy procházel, ale on sám se stále nepovažuje za odborníka na tohle město. "Ale myslím, že se můžeme projít zahradami." Odvětí a lehce pokrčí rameny, když už jsou skoro u dveří, které vedou mimo sál a ven. Když se ho zeptá na Cyru, trochu se zamyslí. "Je to tam...jiné než v Evasiru, což je pochopitelné. A také je tam dost vody, což mě jako někoho, kdo neumí plavat lehce znepokojuje." Odvětí a ušklíbne se. Navíc s jeho mohutností a váhou by plavání stejně nebylo zrovna jednoduché a nejspíš by spíš padl je dnu jako balvan. To zvládal už teď bravurně, takže to znamenalo, že plavání v jezerech pro něj nepřipadalo v úvahu. Navíc kdo by se chtěl koupat někde, kde hrozilo, že vás nějaká škodolibá Letha stáhna pod hladinu jen tak pro svojí zábavu. "Ale musím uznat, že pokud víte jak, dá se tam zažít vážně zábava." Pronese ještě a uchechtne se. Jeho představa zábavy představuje povětšinou pohoršenou Tamu a královnu, které pulzuje žilka na čele, jak se snaží sama sebe přesvědčit, že zabít kapitána stráží z Evasiru není úplně dobrý tah v její vládě.
Sponsored content

Povolení tohoto fóra: